Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Przez koronawirusa miała płuca pełne dziur. Operacja trwała 10 godzin

45
Podziel się

Lekarze w USA uratowali życie 20-letniej pacjentce, której płuca zostały doszczętnie zniszczone przez koronawirusa. Teraz, po przejściu skomplikowanej operacji, kobieta ma w pełni wyzdrowieć. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Przez koronawirusa miała płuca pełne dziur. Operacja trwała 10 godzin
Koronawirus zniszczył jej płuca. Pacjentka wróci do zdrowia
bCIwZAHp

Chirurdzy z Chicago są pełni optymizmu. 20-letnia pacjentka przeszła przeszczep obu płuc po tym, jak koronawirus doszczętnie je zniszczył. Wcześniej przez prawie dwa miesiące była utrzymywana przy życiu dzięki kilku urządzeniom, w tym respiratorowi.

Koronawirus zostawił pacjentkę z podziurawionymi płucami. Organy były praktycznie w zaniku i dlatego lekarze zdecydowali się na trudną operację przeszczepu. Wcześniej upewnili się, że 20-latka całkowicie wyzdrowiała z COVID-19.

bCIwZAHr
10-godzinna operacja była trudna, ponieważ przez wirusa jej płuca były pełne dziur i prawie wtopiły się w ścianę klatki piersiowej - powiedział dr Ankit Bharat, prowadzący operację.

Koronawirus zniszczył jej płuca. 20-latka wróci do normalnego życia

Operację przeprowadzono w zeszły piątek, jednak dopiero w czwartek lekarze odetchnęli z ulgą i ogłosili sukces. 20-letnia pacjentka jest wciąż podłączona do dwóch urządzeń na czas rekonwalescencji, ale lekarze podkreślają, że ma ogromne szanse na powrót do normalnego życia.

Oczekujemy, że w pełni wyzdrowieje - powiedział dr Rade Tomic, pulmonolog z Northwestern Memorial Hospital.
bCIwZAHx

Szpital nie ujawnił tożsamości pacjentki. Wiadomo jedynie, że 20-latka przeprowadziła się niedawno z Karoliny Północnej do Chicago, żeby zamieszkać ze swoim chłopakiem. Początkowo wydawało się, że przejdzie koronawirusa praktycznie bezobjawowo, ale potem jej stan gwałtownie się pogorszył - informuje Associated Press.

Zobacz też: Pierwsza pomoc w czasie pandemii. Jak jej udzielać, by się nie zarazić?

bCIwZAHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
esplozja
miesiąc temu
To miała szczęście, bo przecież 88% osób podłączonych w USA do respiratora nie przeżywa tego procesu. Za to jednostka opieki kasuje od państwa 39 tysięcy dolarów od jednego podłączonego chorego na Coronę.
Antyk
miesiąc temu
ciekawe czy jej ubezpieczenie to pokryje?
fdhasj
miesiąc temu
Nie da się naprawić doszczętnie zniszczonych płuc
bCIwZAHT
klon
miesiąc temu
Czytam komentarze i nie wierzę ,a gdzie jesteście wy co piejecie że wirus to ściema ..
takjest
miesiąc temu
ależ mi to sukces!! do końca dni swoich będzie na lekach. trzeba leczyć kiedy są jeszcze płuca!!
Najnowsze komentarze (45)
Goldengecko
4 tyg. temu
No to jak jej wystawią rachunek to zejdzie na zwał bo to wyjdzie jakieś 2 albo 3 MLN $
Żuch Leszek
4 tyg. temu
Wg nieoficjalnych sondaży przewaga Dudy nad kandydatami to 82 % głosów!Resztką dzieli się Bosak i resta.Dewianci i lewica od tej wiadomości szybciej zachorują na koronawirusa!
tuytu786
4 tyg. temu
Amerykanie (Uniwersytet Chapel Hill) w we współpracy z laboratorium wirusologicznym w Wuhan (2015r.) prowadzili badania w których łączono wirus nietoperza SHC014-CoV z ludzkim wirusem SARS-COv - wynik ekperymetu wirus atakuje ludzkie komórki, badania ogólnie dostępne w internecie, zostały potępione przez innych naukowców, W listopadzie 2015 r. W czasopiśmie Nature opublikowano artykuł, w którym wyrażono zaniepokojenie tym eksperymentem, który nie przyniósł korzyści w zrozumieniu wirusów, ale stanowi duże ryzyko, jeśli chimeryczny koronawirus, który może zarazić osobę, wyjdzie z laboratorium [6] . W artykule zauważono, że chociaż wirus nietoperza RsSHC014 stanowi tylko potencjalne zagrożenie, nowy sztucznie stworzony chimeryczny koronawirus jest już prawdziwym zagrożeniem dla ludzi [6] . Jednak w 2016 r. Profesor Wydziału Mikrobiologii i Immunologii Uniwersytetu Columbia Vincent Rakaniello [en] w przeglądzie najnowszych badań potencjalnie pandemicznych wirusów, w tym SHC014-MA15, powiedział:[7] : „Krytycy eksperymentów ze sztucznym wzmocnieniem funkcji wirusów często dają apokaliptyczne scenariusze, w tym uwalnianie zmienionych wirusów, a następnie katastrofalny wpływ na ludzi. Jednak takie oświadczenia są prywatnymi opiniami, które mają na celu jedynie przestraszyć społeczeństwo i zmusić nas do niepotrzebnych regulacji. Wirusolodzy manipulowali wirusami od lat [...] i ani jeden zmodyfikowany wirus nie wywołał epidemii wśród ludzi. ”
o2- pl
4 tyg. temu
I znowu propaganda teraz ze strony USA a przedtem ze strony ZSRR.Cy my musimy im wierzyć traktują nas jak baranów.Wszystko co oni powiedzą ma być prawdą.To jest walka polityczna a my jesteśmy pionkami
gnago
miesiąc temu
czytaj zbyt dużego ciśnienia respiratora
wojar
miesiąc temu
Nie wirus a ciśnienie jakie ustawiono na respiratorze i pękały pęcherzyki jak balony
ansia
miesiąc temu
Faktycznie świetna wiadomość zwłaszcza dla tej młodzieży która bez maseczek w autobusie jeździ i już kaszle.
Tyle zgonów
miesiąc temu
A te dziury w płucach, to nie przypadkiem efekt podłączenia do respiratora? Jak podawali w USA 88% podłączonych do respiratora umiera. Jej sie udało. Tam jest dziwna sprawa, bo wiecej osób przeżywa nie podłączonych do respiratora niż podłączonych. Nie wiadomo o co chodzi. A gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomi, że chodzi o ... w USA zakłady opieki otrzymuja od państwa 39 tysięcy dolarów od każdego chorego na COVID i podłączonego do respiratora.
bCIwZAHL
fck corona
miesiąc temu
hehe szpital nie ujawnia tozsamosci pacjentki, mogli napisac o 130 wyleczonych od dziur w płucach pacjentów.
top
miesiąc temu
Niech ktoś powie,że tego koronawirusa nie wynaleziono w laboratorium.
emeryt
miesiąc temu
Teraz mamusie będą Zebrać po Polsce o 9 mln złotych i pojadą z dzieckiem na operację do USA aaaaaaaaaa
lubudubu
miesiąc temu
tego koronawirusa stworzyły ZUSY świata, to respiratory robią dziury w płucach
qsxvert
miesiąc temu
z tego co wiem, po takim przeszczepie człowiek żyje max do 10 lat a połowa przeżywa do 5 lat. nie wielki to sukces dla 20latki.
emeryt
miesiąc temu
tylko co to za zycie czly czas tabletki ktore sa drogie jak jestes biedny umieraj.ale Polacy to odporny narod wirusa olewaja masek nie zakladaja wszyscy wszystko maja w powazaniu przepisy tez kar nie ma wolna amerykanka. aktualne przyslowie madry polak po szkodzie aktualne
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić