aktualizacja 

Przyjaciel Wałęsy ujawnia. Chodzi o żonę Danutę

196

Wiele osób kojarzy przeróżne zachowania czy wypowiedzi Lecha Wałęsy. Nieliczni zdają sobie jednak sprawę z tego, jaki były prezydent jest prywatnie. Rąbka tajemnicy na ten temat uchylił Jerzy Borowczak, działacz Solidarności i poseł Koalicji Obywatelskiej.

Przyjaciel Wałęsy ujawnia. Chodzi o żonę Danutę
Lech Wałęsa (AKPA, AKPA)

Lech Wałęsa to postać budząca skrajne emocje. Jedni go uwielbiają, a inni są nastawieni do niego bardzo sceptycznie. Polityk jest bardzo aktywny w przestrzeni internetowej - regularnie publikuje posty, w których atakuje rząd, PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Tym samym wzbudza sporo kontrowersji. Niektórzy twierdzą, że Wałęsa powinien mieć lepszych doradców. W tej sprawie interweniował jego wieloletni przyjaciel Jerzy Borowczak.

Parę razy u niego interweniowałem. Nie tyle mnie słucha, ile bierze pod uwagę to, co mówię. On wszystkich wysłucha, a swoje zrobi - ujawnił Borowczak w programie "Super Expressu" pt. "Politycy od kuchni".

Wprost mówi o Wałęsie. "On to robi celowo"

Lech Wałęsa i Jerzy Borowczak działali wspólnie w Solidarności. Ich znajomość przetrwała wiele prób. W rozmowie z "SE" przyjaciel byłego prezydenta wyjawił, że na przestrzeni lat nie zmienił się on zbyt mocno.

Wałęsa niejednokrotnie skarżył się w mediach na swoje finanse. Borowczak zdradził, że często go za to krytykował. Jednocześnie uważa, że były prezydent robi to celowo, bo "lubi wrzucić kamyczek w tryby i patrzeć, co się stanie".

Wie, że to wzbudzi kontrowersje, ale on to robi celowo. To nie jest tak, że on coś chlapnął - spostrzegł poseł KO.

Działacz Solidarności postanowił również ujawnić, co Lech Wałęsa robi z pieniędzmi. Twierdzi, że większość rozdaje swoim dzieciom. A co z żoną?

Danusia ma swoje pieniądze, zarobiła na książce - powiedział Borowczak w programie "Politycy od kuchni".

Przypomnijmy, że Wałęsa jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Ostatnio informował za pośrednictwem Facebooka o tym, że trafił do szpitala.

Zobacz także: Dyrektor szkoły alarmuje: problemem są "ukryte wakaty"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić