Przyjął 87 dawek szczepionki. Sprzedawał paszporty covidowe

15

Choć poszczególne kraje powoli łagodzą obostrzenia związane z koronawirusem, w niektórych miejscach wciąż obowiązują certyfikaty covidowe. Na nietypowy pomysł wpadł pewien przedsiębiorczy Niemiec z Saksonii. Mężczyzna hurtowo przyjmował szczepionki na COVID-19, a następnie sprzedawał paszporty covidowe antyszczepionkowcom.

Przyjął 87 dawek szczepionki. Sprzedawał paszporty covidowe
Niemiec hurtowo przyjmował szczepionki na COVID-19 (Getty Images, Luis Alvarez)

61-latek miał przyjąć co najmniej 87 dawek preparatu na koronawirusa. Czasami miał odwiedzać przychodnię nawet trzy razy dziennie. O nietypowym zjawisku poinformował niemiecki oddział Czerwonego Krzyża w Saksonii.

Szczepił się hurtowo. Sprzedawał antyszczepionkowcom certyfikaty

Mężczyzna pojawiał się w różnych punktach szczepień z formularzem zawierającym jego prawdziwe imię i nazwisko. Po przyjęciu szczepionki w tajemniczy sposób wymazywał swoje dane i sprzedawał puste zaświadczenia o zaszczepieniu.

Zaalarmowaliśmy o tej sprawie wszystkie punkty szczepień w Saksonii – poinformował w oświadczeniu rzecznik niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Przyjął 87 dawek szczepionki. Przedstawiał lekarzom fałszywą historię leczenia

Nie jest jasne, ile pieniędzy zarobił 61-latek na swoim procederze. Niemiec miał przedstawiać lekarzom sfałszowaną historię leczenia, która pozwalała mu na przyjęcie więcej niż czterech obowiązujących w Niemczech dawek.

Urzędnicy podejrzewają, że mężczyzna mógł wykonać więcej szczepień niż 87. Nie jest jasne, jak tak duża liczba dawek mogła wpłynąć na jego zdrowie. Według oficjalnych danych, 61-latek pierwszy raz przyjął preparat na koronawirusa w lipcu 2021 roku. Jak podaje Deutsche Welle, 75 proc. Niemców kwalifikujących się do przyjęcia preparatu na COVID-19, jest w pełni zaszczepionych.

Obejrzyj także: Szczepienie wziewne przeciw COVID-19? Dr Karauda wymienia zalety

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić