Przyłapani w nocy na gorącym uczynku. Grozi im 8 lat więzienia

66

Pod osłoną nocy dwóch mężczyzn weszło do studzienki telekomunikacyjnej i kradło kable. Na czatach został ich kolega. Złodziei przez cały czas obserwował operator monitoringu miejskiego, który powiadomił o zdarzeniu policjantów. W końcu się doigrali.

Przyłapani w nocy na gorącym uczynku. Grozi im 8 lat więzienia
Złodzieje kabli trafili w ręce policjantów na gorącym uczynku. (Straż Miejska Gdańsk)

W miniony czwartek (29 lutego) w nocy policjanci z komisariatu na Przymorzu patrolując rejon ul. Kołobrzeskiej, zwrócili uwagę na mężczyznę, który stał przy studzience telekomunikacyjnej i na widok mundurowych zaczął nerwowo się zachowywać.

Policjanci wylegitymowali 19-latka z powiatu gdańskiego i ustalili, że w studzience przy której stoi, znajdują się jego dwaj koledzy, którzy chcą ukraść kabel. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami referatu interwencyjnego podnieśli pokrywę studzienki i wyciągnęli ze środka dwóch mężczyzn w wieku 39 i 48 lat.

Mundurowi znaleźli przy zatrzymanych między innymi wyciągarkę łańcuchową oraz haki służące do podnoszenia pokryw studzienek. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukradli ferrari warte milion złotych. Policja ma nagranie momentu kradzieży
Mężczyźni usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży 125 metrów kabla telekomunikacyjnego o wartości ponad 5300 złotych, co mogło spowodować zakłócenia w postaci przerw w funkcjonowaniu sieci - informuje gdańska policja.

Podejrzany 48-latek odpowie za swój czyn w warunkach powrotu do przestępstwa. Za usiłowanie kradzieży kabla telekomunikacyjnego i zakłócenie działania sieci telekomunikacyjnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić