Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Przyłębska z nagrodą "Gazety Polskiej". "Płaci wysoką cenę za bycie uczciwym sędzią"

55
Podziel się:

Julia Przyłębska została wyróżniona przez środowisko "Gazety Polskiej". Pełniąca obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego otrzymała nagrodę za bycie "uczciwym sędzią" - uzasadnili organizatorzy.

Przyłębska z nagrodą "Gazety Polskiej". "Płaci wysoką cenę za bycie uczciwym sędzią"
Julia Przyłębska (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo" przyznał Julii Przyłębskiej nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego. Wyróżnienie przyznawane jej od kilkunastu lat. W przeszłości nagrodę tę otrzymał m.in. prezydent Lech Kaczyński "za przywrócenie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych" (nagroda została przyznana pośmiertnie w 2010 r.).

Do znamienitego grona naszych Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia Przyłębska - oświadczyli organizatorzy konkursu.

Za co nagroda?

W obszernym uzasadnieniu zaprezentowanym przez kolegium redakcyjne miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo" czytamy, że Julia Przyłebska jest "niezależną" i "uczciwą sędzią". Ponadto napisano;

Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes (ale również innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego), z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej.
Doceniamy także postawę naszej Laureatki – przyszło Jej bowiem zapłacić bardzo wysoką cenę za bycie niezawisłym i uczciwym sędzią. Skala pogardy, nienawiści, a przy tym wulgarność tej napaści są doprawdy przerażające. Nie mamy jednak wątpliwości, iż gwałtowność tego ataku nie wpłynie na pracę kierowanego przez Panią Prezes Trybunału Konstytucyjnego ani na odwagę wydawania orzeczeń zgodnych jedynie z literą obowiązującego prawa - wychwalają Przyłębską organizatorzy konkursu.

O nagrodzie dla prezes TK poinformował na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Kontrowersje wokół Przyłębskiej

Wiele wątpliwości wzbudza aspekt prawny powołania Julii Przyłębskiej na urząd prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Konstytucjonalista dr Michał Ziółkowski w rozmowie z portalem oko.press deklaruje, że Przyłębską będzie można zdymisjonować (po zmianie władzy) z zajmowanego stanowiska, ponieważ nie została ona wybrana w zgodzie z najwyższą ustawą.

Okoliczności i podstawy jej wyboru oraz powołania są na tyle kontrowersyjne i rażąco naruszają Konstytucję, że Julia Przyłębska nie powinna być uznana za Prezesa TK. Podobnie, jak za legalnie wybranych sędziów TK nie można uznać tzw. „dublerów” (Mariusza Muszyńskiego oraz zmarłych Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha) ani wybranych na ich miejsce „dublerów-dublerów” (Justyna Piskorskiego i Jarosława Wyrembaka) - komentuje prawnik.
Zobacz także: M. Lempart skrytykowała nagrodę przyznaną Julii Przyłębskiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
gość
6 miesięcy temu
Aż mi się niedobrze zrobiło, głupota sympatyków PiS nie ma granic! Na szczęście, jak napisano w artykule, po zmianie władzy ta osoba ląduje na zielonej trawce a wszystkie wyroki Trybunału pod "wodzą" tej osoby będą unieważnione, jako wydane przez nielegalny skład z naruszeniem prawa konstytucyjnego! Amen!
ixi
rok temu
Pusty śmiech człowieka ogarnia ......
J23
rok temu
Szok i niedowierzanie !!!
pete
rok temu
czemu nie jest taka uczciwa i przechowuje w zamrażalce to co chce Kaczyński
Nie
rok temu
Pani mgr wysoko zaszła :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ANTY P
rok temu
Kiedy ten nard sie opamieta. SUWERENIE OBUDZ SIE PRZY WYBORACH ZENADA.
Jędraszewski
rok temu
Jej inteligencja jest wprost proporcjonalna do urody. Piękna młoda zadbana i niezwykle inteligentna kucharka kaczki
dwaoblicza
rok temu
no cóż, dla obecnej opozycji KO itp oraz lewaków wydaje się, że tylko te wyroki sądów są dobre, które są po ich myśli, każdy inny jest pokazywany w mediach im sprzyjających oraz przez nich samych jako zły, tym samym jest to sprzyjanie nawoływaniu do anarchii.
Qraś.
rok temu
Niech płaci ma z czego.
interia
rok temu
jak można być uczciwym będąc własnością pisu
apis
rok temu
julia - magister prawa - podrzędny sędzia z poznania oceniany na 3 z minusem - mierna ,bierna ale wierna żona volfganga ambasadora z berlina na usługach kulinarnych kaczyńskiego - odkrycie towarzysko- kulinarne - dobrze gotuje,mała wiedza prawnicza prawie zero
kota
rok temu
Za łamanie praw konstytucyjnych powinna siedzieć ale może doczekamy jak skończy się tzw. państwo pislamskie, uczciwie to wykonuje polecenia dyktatora, powinna jak najszybciej zostać wywalona bo to nie sędzia, ona uprawia bezprawie a za to się siedzi!!!!
maq
rok temu
Przecież KAczor specjalnie powołał Przyłębską i Manowską z wadą prawną żeby jak się postawią to je w jedną noc odwołać...
Andre
rok temu
sami wzajemnie się nagradzacie,za kłamstwa ,złodziejstwa,ciemiężenie Narodu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić