o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Przyłębska z nagrodą "Gazety Polskiej". "Płaci wysoką cenę za bycie uczciwym sędzią"

56
Podziel się

Julia Przyłębska została wyróżniona przez środowisko "Gazety Polskiej". Pełniąca obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego otrzymała nagrodę za bycie "uczciwym sędzią" - uzasadnili organizatorzy.

Przyłębska z nagrodą "Gazety Polskiej". "Płaci wysoką cenę za bycie uczciwym sędzią"
Julia Przyłębska (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDUoHqth

Miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo" przyznał Julii Przyłębskiej nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego. Wyróżnienie przyznawane jej od kilkunastu lat. W przeszłości nagrodę tę otrzymał m.in. prezydent Lech Kaczyński "za przywrócenie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych" (nagroda została przyznana pośmiertnie w 2010 r.).

Do znamienitego grona naszych Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia Przyłębska - oświadczyli organizatorzy konkursu.
bDUoHqtj

Za co nagroda?

W obszernym uzasadnieniu zaprezentowanym przez kolegium redakcyjne miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo" czytamy, że Julia Przyłebska jest "niezależną" i "uczciwą sędzią". Ponadto napisano;

Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes (ale również innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego), z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej.
bDUoHqtp
Doceniamy także postawę naszej Laureatki – przyszło Jej bowiem zapłacić bardzo wysoką cenę za bycie niezawisłym i uczciwym sędzią. Skala pogardy, nienawiści, a przy tym wulgarność tej napaści są doprawdy przerażające. Nie mamy jednak wątpliwości, iż gwałtowność tego ataku nie wpłynie na pracę kierowanego przez Panią Prezes Trybunału Konstytucyjnego ani na odwagę wydawania orzeczeń zgodnych jedynie z literą obowiązującego prawa - wychwalają Przyłębską organizatorzy konkursu.

O nagrodzie dla prezes TK poinformował na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

bDUoHqtq

Kontrowersje wokół Przyłębskiej

Wiele wątpliwości wzbudza aspekt prawny powołania Julii Przyłębskiej na urząd prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Konstytucjonalista dr Michał Ziółkowski w rozmowie z portalem oko.press deklaruje, że Przyłębską będzie można zdymisjonować (po zmianie władzy) z zajmowanego stanowiska, ponieważ nie została ona wybrana w zgodzie z najwyższą ustawą.

Okoliczności i podstawy jej wyboru oraz powołania są na tyle kontrowersyjne i rażąco naruszają Konstytucję, że Julia Przyłębska nie powinna być uznana za Prezesa TK. Podobnie, jak za legalnie wybranych sędziów TK nie można uznać tzw. „dublerów” (Mariusza Muszyńskiego oraz zmarłych Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha) ani wybranych na ich miejsce „dublerów-dublerów” (Justyna Piskorskiego i Jarosława Wyrembaka) - komentuje prawnik.
Zobacz także: M. Lempart skrytykowała nagrodę przyznaną Julii Przyłębskiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUoHqtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Grzegorz
miesiąc temu
Uwielbiam te wasze nagrody, jak nie Banaś, to Obajtek, jak nie Obajtek to Przyłębska - sami kryształowi ludzie. Tak trzymać dobra zmiano. Taką daliście nam zmianę elit, że tylko najstarsi Rosjanie pamiętają podobną po rewolucji październikowej.
Bzdura roku
miesiąc temu
Naczelna kucharka prezia,dobra narodowego i koniec,co do kwalifaikacji,magister
nostradamus
miesiąc temu
a co to takiego GAZETA POLSKA ? nieznam, to jakieś polskojęzyczne medium ? czy to dostępne jest tylko w ineternecie czy wydają w dykcie ?
bDUoHqtL
Żenada
miesiąc temu
Żałosne.
archeo
miesiąc temu
To za dobrze upieczone kotlety dla Kim Dzong Kaczora !!!
Najnowsze komentarze (56)
ixi
miesiąc temu
Pusty śmiech człowieka ogarnia ......
J23
miesiąc temu
Szok i niedowierzanie !!!
andu
miesiąc temu
Musi jakaś prestiżowa nagroda, ale jaka nagroda taki nagrodzony, a po zdobywczyni widać kto ja nominował i dla kogo pracuje rzekoma gazeta... czyli jak zwykle żenada goni żenadę!
pete
miesiąc temu
czemu nie jest taka uczciwa i przechowuje w zamrażalce to co chce Kaczyński
Nie
miesiąc temu
Pani mgr wysoko zaszła :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ANTY P
miesiąc temu
Kiedy ten nard sie opamieta. SUWERENIE OBUDZ SIE PRZY WYBORACH ZENADA.
Jędraszewski
miesiąc temu
Jej inteligencja jest wprost proporcjonalna do urody. Piękna młoda zadbana i niezwykle inteligentna kucharka kaczki
dwaoblicza
miesiąc temu
no cóż, dla obecnej opozycji KO itp oraz lewaków wydaje się, że tylko te wyroki sądów są dobre, które są po ich myśli, każdy inny jest pokazywany w mediach im sprzyjających oraz przez nich samych jako zły, tym samym jest to sprzyjanie nawoływaniu do anarchii.
bDUoHqtD
Qraś.
miesiąc temu
Niech płaci ma z czego.
Luk
miesiąc temu
I jeszcze prince polo podobno dostała
interia
miesiąc temu
jak można być uczciwym będąc własnością pisu
apis
miesiąc temu
julia - magister prawa - podrzędny sędzia z poznania oceniany na 3 z minusem - mierna ,bierna ale wierna żona volfganga ambasadora z berlina na usługach kulinarnych kaczyńskiego - odkrycie towarzysko- kulinarne - dobrze gotuje,mała wiedza prawnicza prawie zero
kota
miesiąc temu
Za łamanie praw konstytucyjnych powinna siedzieć ale może doczekamy jak skończy się tzw. państwo pislamskie, uczciwie to wykonuje polecenia dyktatora, powinna jak najszybciej zostać wywalona bo to nie sędzia, ona uprawia bezprawie a za to się siedzi!!!!
maq
miesiąc temu
Przecież KAczor specjalnie powołał Przyłębską i Manowską z wadą prawną żeby jak się postawią to je w jedną noc odwołać...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić