Przyszedł omówić akcje aktywistów. Sam przykleił się do stołu

4

Holenderski aktywista Extinction Rebellion przykleił się do stołu podczas występu na żywo w talk-show. Został zaproszony do programu Evy Jinek w telewizji RTL, aby omówić ostatnią falę protestów ekologicznych w Europie, kiedy wskoczył na stół.

Przyszedł omówić akcje aktywistów. Sam przykleił się do stołu
Aktywista przykleił się do stołu w studio. (Twitter)

Holenderski działacz na rzecz klimatu przykleił się do stołu podczas występu na żywo w talk-show dziennikarki Evy Jinek. Jelle de Graaf został zaproszony do studia, aby omówić falę protestów, do których dochodziło w muzeach i galeriach sztuki. Miał opowiedzieć o aktywistach, którzy przykleili się do słynnego obrazu Vermeera Dziewczyna z perłą.

Akcje aktywistów

Aktywista w pewnym momencie przerwał dyskusję i wszedł na środek stołu. Następnie rozsmarował klej na dłoniach i przykleił się blatu.

Po przyklejeniu się do stołu de Graaf wygłosił przemówienie na temat zmian klimatycznych, skupiając się na niszczycielskich powodziach, które miały miejsce w Pakistanie. Po krótkiej rozmowie z dziennikarką prowadzącą, do studia weszła ochrona. Kilku pracowników podniosło stół i przechyliło go na bok. Aktywista spadł, odklejając się jednocześnie od powierzchni blatu.

To kolejna tego typu akcja. W londyńskiej National Gallery dwie kobiety oblały "Słoneczniki" Vincenta van Gogha zupą i przykleiły się do ściany. Kilka dni później w Poczdamie aktywiści innej, tym razem niemieckiej organizacji proekologicznej, Letzte Generation - Ostatnie Pokolenie - oblali obraz Claude'a Monet purée ziemniaczanym. Podkreślali wówczas, że ich akcja protestacyjna to "ostatni dzwonek alarmowy" w obliczu nadchodzącej katastrofy klimatycznej.

W poniedziałek 24 października aktywiści Just Stop Oil pojawili się w słynnym londyńskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Tam rozsmarowali ciasto czekoladowe na figurach rodziny królewskiej. Kilka dni później aktywista klimatyczny przykleił swoją głowę do obrazu Johannesa Vermeera "Dziewczyna z perłą" znajdującego się w muzeum Mauritshuis w Hadze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Czołem wielkiej kasie". Tyle zarobił Marsz Niepodległości Bąkiewicza. Wielka kwota
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić