Wyśmiali Joe Bidena. Tak przyjechał na szczyt klimatyczny

82

W Glasgow odbywa się konferencja COP26, podczas której będzie poruszony temat zmian klimatycznych. Joe Biden przyjechał na miejsce w takim stylu, który spotkał się z licznymi komentarzami.

Wyśmiali Joe Bidena. Tak przyjechał na szczyt klimatyczny
Joe Biden. (PAP, Adrian Dennis)

W Glasgow odbywa się właśnie szczyt klimatyczny COP26. Mówi się, że to historyczny moment, który zaważy o przyszłości świata. Przywódcy krajów członkowskich ONZ mają podjąć decyzje w sprawie walki z globalnym ociepleniem.

Do Wielkiej Brytanii zjechali się najważniejsi. W spotkaniach ma brać udział ponad 100 przywódców państw. Do tego około 25 tys. osób, w tym przedstawiciele rządów, społeczeństwa obywatelskiego i przemysłu odwiedzi w tym celu Glasgow.

Internauci jednak zauważyli, że przedsięwzięcie, które dotyczy zmian klimatycznych, samo generuje ogromne zanieczyszczenia. Wiele osób przyleci na miejsce raczej prywatnymi samolotami. Ślad węglowy, jaki po sobie pozostawią będzie ogromny. Inną kwestią są długie korowody aut, a każdy przywódca ma ich przynajmniej kilka. W sieci pojawiło się nagranie, które najprawdopodobniej przedstawia liczbę aut potrzebnych, by przemieszać się mógł po mieście sam Joe Biden.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Joe Biden Departament Stanów zasilił 10 specjalnymi Chevroletmi Suburbanami HD. Każde takie auto jest warte ponad 12 mln. dolarów, podobnymi wożeni są dyplomaci amerykańscy w Warszawie. Ośmiocylindrowy silnik spala naprawdę ogromne ilości paliwa. Ślad węglowy, jaki po sobie zostawia jest bardzo duży.

Zobacz także: Kiedy strefy żółte i czerwone? Wiceminister zdrowia enigmatycznie o nowych obostrzeniach
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić