Przyszła na lekcję angielskiego. Woźny nie mógł uwierzyć własnym oczom

18

Błyskawiczna reakcja woźnego uchroniła uczniów przed poważnym zagrożeniem. Otwierając bramę, mężczyzna zauważył przechadzającą się po szkole pumę. W pewnym momencie zwierzę postanowiło wejść do sali służącej do nauki języka angielskiego. Woźny szybko doskoczył do drzwi i przekręcił klucz, zamykając pumę w środku.

Przyszła na lekcję angielskiego. Woźny nie mógł uwierzyć własnym oczom
Puma weszła do jednej z sal lekcyjnych (Biuro szeryfa hrabstwa San Mateo)

Groźny incydent miał miejsce 1 czerwca w Pescadero w Kalifornii. Na terenie kampusu woźny zauważył młodą pumę, nazywaną także lwem górskim. Do szkoły nie zdążyli jeszcze przybyć uczniowie ani nauczyciele.

Przechadzała się nonszalancko po korytarzu. W pewnym momencie weszła do sali od angielskiego. Woźny wykazał się szybkim myśleniem i zamknął zwierzę w środku – opisuje Javier Acosta z biura szeryfa hrabstwa San Mateo.

Puma dostała się na teren szkoły. Była "zagubiona i przestraszona"

Funkcjonariusze opisują, że ważący ok. 18 kg lew górski wyglądał na "zagubionego i przestraszonego". Na miejsce wezwano specjalistów od dzikich zwierząt. Wielki kot został bezpiecznie przetransportowany do zoo w Oakland. Tam został przebadany przez weterynarza.

Wielki kot trafi na stół operacyjny. Wykryto u niego ułamany ząb

Wstępne oględziny wykazały, że puma ma od 4 do 6 miesięcy. KTVU-TV donosi, że u samca odkryto ułamany ząb. Zanim zostanie wypuszczony na wolność, będzie musiał przejść operację jego usunięcia.

Obejrzyj także: Puma na podwórku. Kamera przed domem nagrała coś zaskakującego

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić