Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Przywiązali rannego Palestyńczyka do maski auta. Armia Izraela reaguje

Izraelscy żołnierze przywiązali rannego palestyńskiego więźnia do maski wojskowego auta. Wszystko działo się na oczach rodziny zatrzymanego podczas nalotu w Dżaninie na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Armia Izraela przekazała, że prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Przywiązali rannego Palestyńczyka do maski auta. Armia Izraela reaguje
Przywiązali rannego Palestyńczyka do maski auta. Armia Izraela reaguje (Twitter)

Nie wiadomo, pod jakim zarzutem Palestyńczyk został zatrzymany. Siły izraelskie utrzymują, że zostały ostrzelane. I w wyniki odpowiedzi na ostrzał podejrzany został ranny.

Agencja Reutera podaje, że rodzina rannego Palestyńczyka prosiła izraelskich żołnierzy o dopuszczenie do niego medyków. Wojskowi pozostali bierni na te apele. Przywiązali rannego do maski pojazdu i odjechali, mimo że w pobliżu czekały dwie karetki.

Mój kuzyn Mujahed był ranny. Mimo to został tu 2-3 godziny. Wsadzili go na maskę jeepa i powiedzieli, że zawiozą go do szpitala - powiedział Rafat Azmi w rozmowie z agencją Reutera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Moment ataku na grecki kontenerowiec. Nagranie z Morza Czerwonego

Przywiązali Palestyńczyka do maski auta. Jest reakcja armii Izraela

Na materiałach wideo udostępnionych w mediach społecznościowych widać mężczyznę przywiązanego do maski wojskowego jeepa. Auto mija dwie karetki pogotowia i odjeżdża.

Izraelskie wojsko potwierdziło, że do incydentu doszło. Sił Zbrojne Izraela wydały oświadczenie. Stwierdzono w nim, że żołnierze naruszyli protokół wojskowy, ponieważ "podejrzany został zabrany przez siły, gdy był przywiązany do pojazdu". Wojsko stwierdziło, że "zachowanie sił w filmie z incydentu nie jest zgodne z wartościami" izraelskiej armii. Zapowiedziano, że incydent zostanie zbadany.

Mężczyzna został opatrzony przez pracowników Czerwonego Półksiężyca - podała agencja Reutera. Nie wiadomo jednak, w jakim jest stanie i czy nadal przebywa w szpitalu.

Materiały wideo można zobaczyć TUTAJTUTAJ.

Zabici po obu stronach konfliktu

7 października 2023 roku bojownicy Hamasu przeprowadzili skoordynowany atak na terytorium Izraela. Zabili około 1200 osób. Na terytorium Strefy Gazy miało zostać porwanych około 250 obywateli Izraela.

W odwecie Izrael prowadzi zmasowaną operację militarną w Strefie Gazy. Według szacunków Ministerstwa Zdrowia Palestyny agresor zabił ponad 37 000 Palestyńczyków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić