Ptak chciał tylko pożywić się tuńczykiem... Makabryczne wideo

174

Nurkom w pobliżu Port Lincoln na południu Australii udało się uchwycić na filmie niecodzienne zdarzenie. Jeden z ptaków chciał posilić się pływającym w wodzie tuńczykiem. Okazało się jednak, że chrapkę na rybny przysmak ma także żarłacz biały. Planowana uczta skończyła się dla niczego niespodziewającego się ptaka tragicznie.

Ptak chciał tylko pożywić się tuńczykiem... Makabryczne wideo
Rekin nie dał żadnych szans ptakowi (Instagram)

Na początku tego miesiąca grupa blisko 30 poszukiwaczy przygód wybrała się oglądać rekiny na południu Australii. Organizator wycieczki w celu przyciągnięcia drapieżników wypuścił do wody tuńczyki. Okazuje się, że rybami zainteresowały się nie tylko rekiny.

Ptak chciał posilić się tuńczykiem. Rozegrały się dramatyczne sceny

Zapach świeżej ryby poza żarłaczem białym zwabił także ptaka z rodziny burzykowatych. Rekin od początku próbował dać mu do zrozumienia, że nie życzy sobie konkurencji. Ptak zdawał się być jednak zupełnie nieświadomy zagrożenia.

Na oczach turystów rozegrały się dramatyczne sceny. Wszystko zostało zarejestrowane przez nurka Bena Kesslera. Na filmie widać, jak rekin połyka w całości niczego niespodziewającego się ptaka.

Wszyscy byli naprawdę zszokowani i podekscytowani. To po prostu wydarzyło się błyskawicznie – opisał nurek w rozmowie z "Daily Mail".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Rekin zaatakował konkurenta do jedzenia. Dawał mu ostrzeżenia

Zdaniem turysty ptak został wcześniej dostatecznie ostrzeżony. Rekin miał trącić go dwukrotnie płetwą. Mimo to, ptak po jakimś czasie wrócił.

Rekiny są bardzo terytorialne, a każdy kto stanie na ich drodze, staje się celem – podkreślił Kessler.

Obejrzyj także: Bielik kontra ośmiornica. Przez 20 lat pracy nie widzieli czegoś takiego

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić