aktualizacja 

Pukają do domów Polaków. Lepiej mieć się na baczności

104

Policja szuka oszustów, którzy podając się za pracowników administracji, okradli co najmniej dwójkę seniorów w Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Obie kobiety straciły oszczędności i biżuterię. Policjanci ostrzegają i radzą jak zachować ostrożność. Taka sytuacja może bowiem przydarzyć się w każdym zakątku Polski.

Pukają do domów Polaków. Lepiej mieć się na baczności
Policja radiowóz kogut policyjny (Materiały WP, Adobe)

Do obu zdarzeń doszło w środę 5 kwietnia. Do 84-latki mieszkającej w dzielnicy Halemba w Rudzie Śląskiej przyszła kobieta z mężczyzną, którzy podali się za pracowników administracji. Przekonywali, że muszą sprawdzić sprawność rur w łazience.

Seniorka padła ofiarą oszustów

Mężczyzna poprosił seniorkę żeby odkręcała wodę i cały czas ją zagadywał. W tym czasie kobieta przeszukała mieszkanie i z szuflady ukradła tysiąc złotych oraz biżuterię.

Seniorka zorientowała się, że została okradziona, dopiero na drugi dzień. Do podobnych kradzieży doszło w tym czasie również w Zabrzu, więc policjanci przypuszczają, że to ta sama złodziejska para - przekazuje policja w Rudzie Śląskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: BMW M3 Touring - czego to człowiek nie wymyśli

Również 5 kwietnia do 92-latki mieszkającej w centrum Zabrza przyszła para podająca się za pracowników administracji. Jedna z osób zagadała seniorkę i poprosiła o pomoc, a druga przeszukała mieszkanie. Zniknęło 5 tys. złotych.

Policja poszukuje podejrzanych w tej sprawie osób. Przy okazji przypomina, aby uważać na siebie i swoich bliskich. Oszuści wykorzystują różne metody, a ich ofiarami bardzo często padają osoby starsze.

Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka - przekazuje policja.

Nie należy wpuszczać do mieszkań osób obcych, przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. O tego typu kontrolach, mieszkańcy są wcześniej informowani. Warto zapytać o dane takiej osoby lub poprosić by okazała swoją legitymację.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić