aktualizacja 

Pukają do drzwi Polaków. Lepiej nie wpuszczać ich do środka

113

Policjanci ostrzegają, aby zachować czujność przed wpuszczeniem osób podających się za pracowników instytucji. Za każdym razem upewnijmy się, czy faktycznie dana instytucja będzie przeprowadzała jakieś czynności. Niestety, o przebiegłości i bezwzględności oszustów przekonała się 80-letnia piotrkowianka. Podobne próby mogą mieć również w innych częściach Polski.

Pukają do drzwi Polaków. Lepiej nie wpuszczać ich do środka
Złodzieje podszywają się pod pracowników instytucji (Pexels)

W środę 9 sierpnia do piotrkowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że osoba podająca się za przedstawiciela instytucji weszła do mieszkania 80-latki. Kobieta cały czas rozmawiała z oszustem.

Po kilku godzinach zorientowała się, że z mieszkania zginęły pieniądze oraz złota biżuteria. Na miejsce od razu pojechali piotrkowscy dochodzeniowcy.

Jak się okazało, tego dnia w godzinach dopołudniowych, do kobiety przez domofon zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Nic nie podejrzewając, kobieta wpuściła go na klatkę schodową, a następnie do mieszkania, nie zamykając od wewnątrz drzwi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami
Mężczyzna tłumaczył, że doszło do jakiejś awarii i teraz musi sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Po rzekomym sprawdzeniu awarii mężczyzna opuścił mieszkanie - relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska.

80-latka krótko po tym wyszła z mieszkania, a po powrocie zorientowała się, że w jednym z pokoi stoi puste pudełko po biżuterii, które było schowane w szafce. Kobieta od razu zajrzała też w miejsce, gdzie schowała gotówkę, której jak się okazało już nie było.

Najprawdopodobniej kiedy kobieta wraz z oszustem przebywała w kuchni, do mieszkania wszedł drugi ze sprawców, który ukradł pieniądze i biżuterię - podejrzewa policja.

Policjanci apelują! Jeżeli nie mamy pewności, że jakaś instytucja będzie wykonywała w naszym bloku, mieszkaniu czy kamienicy prace skontaktujmy się z przedstawicielami spółdzielni, czy wspólnoty lub bezpośrednio z daną instytucją.

Pamiętajmy, że jeżeli są zaplanowane pewne prace spółdzielnia bądź przedstawiciele instytucji umieszczają taką informację na tablicy ogłoszeń. Jeżeli widzimy, że są zaplanowane takie prace, a mieszkamy sami poprośmy sąsiadów bądź najbliższych, aby tego dnia byli razem z nami, byśmy czuli się bezpiecznie.

Apelujemy również do najbliższych osób starszych, aby rozmawiali z seniorami o zagrożeniach oraz metodach oszustów, aby przestrzec przed niepożądanymi sytuacjami - przypomina policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić