Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Puszcza Białowieska. Szykują się wycinki drzew. Ekolodzy reagują!

14
Podziel się

Zanosi się na kolejne wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. To pokłosie podpisania aneksów do Planów Urządzania Lasu dla nadleśnictw Białowieża i Browska przez wiceministra klimatu i środowiska.

Puszcza Białowieska. Szykują się wycinki drzew. Ekolodzy reagują!
Szykuje się wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej (Wikimedia Commons)
bETxLCol

Ważne dokumenty dot. przyszłości Puszczy Białowieskiej podpisał wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. "Wbrew temu, co często pojawia się w przestrzeni publicznej, Polska wypełnia wyrok Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej" - tłumaczył, cytowany przez tvn24.pl.

Puszczę Białowieską czekają kolejne wycinki. Siarka twierdzi, że podpisane przez niego aneksy pozwolą na "podjęcie ochrony czynnej siedlisk i gatunków" w Puszczy Białowieskiej. Polska zobowiązała się do tego zarówno przed KE, jak i UNESCO.

bETxLCon

Ekolodzy wrzą. "Splunięcie w twarz"

Pomysł polegający na wycince drzew w Puszczy Białowieskiej w dosadny sposób komentują ekolodzy.

Traktujemy to jako splunięcie w twarz i wyraz ignorancji w stronę społeczeństwa, któremu zależy na ochronie jedynego w naszym kraju Obiektu Światowego Dziedzictwa. Podpisanie aneksów w siedzibie BPN (Białowieskiego Parku Narodowego - przyp. red.) odbieramy jako wyraz podporządkowania instytucji ochrony przyrody wobec Lasów Państwowych - napisano na profilu facebookowym Fundacji Dzika Polska, która jest członkiem Koalicji Kocham Puszczę.
bETxLCot

Zauważono również, że Białowieski Park Narodowy w tym roku obchodzi stulecie. Ponadto pojawiają się opinie, że aneksy wprowadzające kolejne cięcia nie są niezbędne do tego, by zrealizować wyrok TSUE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxLCoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
papa
8 miesięcy temu
lasy państwowe to zwykła rzeżnia polskich drzew,liczy się tylko kasa reszta może ich cmoknąć,rydzyk czeka,rząd czeka,
Gdańszczanin
8 miesięcy temu
Wycinają gdzie się da, gospodarka rabunkowa pis-sekty jak wszystko, kasa póki mogą to kradną, już niedługo.
KOLUMB
9 miesięcy temu
Moze sobie Pisowcy mieszkania buduja? I chca miec ekologicznie, w drewnie. Oj poczekajcie...przyjdzie porzadkowy i wyrzuci zgnile jablka z kosza
bETxLCoP
PiS destroyed...
9 miesięcy temu
Bestialstwo! Szaleńcy! PiS, który upolitycznił w sporym stopniu Lasy Państwowe, niszczy niczym hitlerowcy najcenniejsze polskie, narodowe dobro, którym są wyjątkowe na skalę europejską i światową puszcze i lasy! Niedopuszczalne Dość tego zła!
?????
9 miesięcy temu
Dlaczego nie ma ekologów, gdy bezdusznie wycina się piękna zdrowe, silne drzewa po to aby poszerzyć tylko pas jezdni? Tam "ekologów" nie ma? A bo to dla komfortu jazdy samochodem, dla "ekologów" też, rozumiem.
Rodak
9 miesięcy temu
Spokojnie , natura sobie poradzi.Pissowski reżim z nią przegra. Szyszko brykał i już po nim...to kto teraz? kto będzie następny. Z puszczą się nie zadziera!
antyfan
9 miesięcy temu
Puszcza Bialowieska zostala wlasnie zniszczona przez pseudoekologow. Mam nadzieje, ze polska Policja, wzorem tej niemieckiej upora sie z tymi oszolomami, ktorzy blokuja prace lesnikom.
***** ***
9 miesięcy temu
PIS musi odejsc inaczej wytna wszystkie drzewa w Polsce i zostawia jedyny rezerwat nazywany "rezerwat ojca Rydzyka "
Gosc2
9 miesięcy temu
Puszcza Bialowieska byla i musi byc naturalnym rezerwatem. Wszystkie drzewka, rosliny, zwierzeta, owady itd powinny byc pod ochrona. Wszyscy kochajacy nature powinni ja chronic przed uszczerbkiem i zaglada.
Gosc2
9 miesięcy temu
Puszcza Bialowieska to jest jedynym zabytkiem przyrodniczym w Europie. Powinna natura byc nie naruszona. To jest Paradis dla roslin zwierzat. Jest ona pluca I Polski.
Ksiądz
9 miesięcy temu
Ważne by było na 500plus
Obserwator
9 miesięcy temu
Przypominam jak policja niemiecka spuściła lanie ekoterrorystom. Nie cackali sie z gnojkami jak w Polsce
JaaaaAA
9 miesięcy temu
Znowu będę mieli okazję do ladnej dniowki
bETxLCoH
Czytający
9 miesięcy temu
Niech te oszołomy zrezygnują CAŁKOWICIE z drewna to pogadamy. Może zamiast certyfikowanego drewna z planowej gospodarki lepsze dla nich będzie grabieżowe z Amazonii lub plastik ????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić