Puszcza Białowieska. Szykują się wycinki drzew. Ekolodzy reagują!

22

Zanosi się na kolejne wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. To pokłosie podpisania aneksów do Planów Urządzania Lasu dla nadleśnictw Białowieża i Browska przez wiceministra klimatu i środowiska.

Puszcza Białowieska. Szykują się wycinki drzew. Ekolodzy reagują!
Szykuje się wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej (Wikimedia Commons)

Ważne dokumenty dot. przyszłości Puszczy Białowieskiej podpisał wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. "Wbrew temu, co często pojawia się w przestrzeni publicznej, Polska wypełnia wyrok Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej" - tłumaczył, cytowany przez tvn24.pl.

Puszczę Białowieską czekają kolejne wycinki. Siarka twierdzi, że podpisane przez niego aneksy pozwolą na "podjęcie ochrony czynnej siedlisk i gatunków" w Puszczy Białowieskiej. Polska zobowiązała się do tego zarówno przed KE, jak i UNESCO.

Ekolodzy wrzą. "Splunięcie w twarz"

Pomysł polegający na wycince drzew w Puszczy Białowieskiej w dosadny sposób komentują ekolodzy.

Traktujemy to jako splunięcie w twarz i wyraz ignorancji w stronę społeczeństwa, któremu zależy na ochronie jedynego w naszym kraju Obiektu Światowego Dziedzictwa. Podpisanie aneksów w siedzibie BPN (Białowieskiego Parku Narodowego - przyp. red.) odbieramy jako wyraz podporządkowania instytucji ochrony przyrody wobec Lasów Państwowych - napisano na profilu facebookowym Fundacji Dzika Polska, która jest członkiem Koalicji Kocham Puszczę.

Zauważono również, że Białowieski Park Narodowy w tym roku obchodzi stulecie. Ponadto pojawiają się opinie, że aneksy wprowadzające kolejne cięcia nie są niezbędne do tego, by zrealizować wyrok TSUE.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić