Putin grozi Stanom Zjednoczonym. "Wykorzystamy nasze środki rażenia"

Władimir Putin skrytykował decyzję Stanów Zjednoczonych o dostarczeniu Ukrainie pocisków dalekiego zasięgu. Podkreślił, że Rosja bardzo dokładnie monitoruje sytuację. – Jeżeli dojdzie do przekazania rakiet, wyciągniemy odpowiednie wnioski i uderzymy w nowe cele – zaznaczył Putin.

Putin grozi Stanom Zjednoczonym. "Wykorzystamy nasze środki rażenia"
Władimir Putin zagroził Stanom Zjednoczonym zdecydowaną odpowiedzią (EPA, PAP, Michail Klimentyev)

Władimir Putin zabrał głos w sprawie dostaw amerykańskiego uzbrojenia do Ukrainy na antenie rosyjskiego publicznego nadawcy Rossija 1. Przyznał, że taki ruch "w zasadzie niczego nie zmienia" i prowadzić będzie jedynie do "przeciągnięcia konfliktu".

Dostarczenie Ukrainie wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (MLRS) w zasadzie niczego nie zmienia, ponieważ Kijów już wcześniej posiadał taką broń, w tym rakiety o takim zasięgu. Jest to po prostu uzupełnianie strat i nie ma tu nic nowego – stwierdził w niedzielę 5 czerwca prezydent Rosji Władimir Putin.

Putin przestrzega USA. "Wyciągniemy odpowiednie wnioski"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zapowiedział wysłanie na Ukrainę wyrzutni M142 HIMARS. Miał uzyskać wcześniej zapewnienie, że systemy nie posłużą do atakowania Rosji. Waszyngton obiecał również przekazanie pocisków dalekiego zasięgu.

Władimir Putin ocenił, że armia ukraińska posiada już podobne systemy produkcji radzieckiej i rosyjskiej, takie jak Grad, Smercz i Uragan. Rosyjski przywódca dodał, że dostarczenie przez USA rakiet Ukrainie będzie wymagało od Kremla bardzo zdecydowanej odpowiedzi.

Wyciągniemy odpowiednie wnioski i wykorzystamy nasze środki rażenia, których mamy pod dostatkiem. Uderzymy w nowe cele, w które jeszcze nie uderzaliśmy – podkreślił Władimir Putin.

Putin o dronach wysyłanych do Ukrainy: "Rozłupujemy je jak orzechy"

Prezydent Federacji Rosyjskiej odniósł się także do dronów przekazywanych Ukrainie przez państwa zachodnie. Podkreślił, że dziesiątki sztuk zostały zniszczone przez artylerię.

Nasza armia rozłupuje je jak orzechy – stwierdził w wystąpieniu Putin.

Obejrzyj także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić