Putin i Matka Boska. Obrazki z Serbii obiegły sieć

Wizerunek Władimira Putina pojawił się tuż obok obrazów przedstawiających Matkę Boską na procesji religijnej na rzecz "tradycyjnych wartości" w Belgradzie. O sprawie na Twitterze poinformował profil "Nexta". Do wpisu dodano zdjęcie z parady w stolicy Serbii. To kolejny już przypadek demonstrowania poparcia dla rosyjskiego reżimu w tym bałkańskim kraju. Podobne sytuacje miały miejsce przy okazji protestów samochodowych, a nawet meczów piłkarskich.

Putin i Matka Boska. Obrazki z Serbii obiegły sieć
Obrazki z Serbii obiegły sieć (Twitter, Ivica Božić, Nexta)

Serbia pozostaje jednym z niewielu krajów na Starym Kontynencie, które nie sprzeciwiły się otwarcie agresji putinowskiej Rosji na niepodległą Ukrainę. Niczym niesprowokowana armia najeźdźców zaatakowała swoich zachodnich sąsiadów 24 lutego 2022 roku. Po przeszło pół roku ciężkich walk sytuacja jest najtrudniejsza na wschodzie oraz południu kraju.

Serbowie stają po stronie Rosji. Wizerunek Putina obok Matki Boskiej

Kiedy w całej Unii Europejskiej politycy na najwyższych szczeblach zastanawiają się, jak jeszcze można odpowiedzieć na rosyjskie ataki, w jaki sposób wesprzeć Ukraińców, w Serbii ludzie demonstrują poparcie dla Władimira Putina oraz jego reżimu.

W Belgradzie odbywa się procesja religijna na rzecz "tradycyjnych wartości". Obok ikon uczestnicy procesji niosą również plakaty z Władimirem Putinem - przekazał za pośrednictwem Twittera portal "Nexta".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnim czasie w stolicy Serbii poparcie dla ludzi przychylnych Kremlowi okazywano nawet podczas wydarzeń sportowych. W czasie meczu Crvenej Zvezdy Belgrad wywieszono transparent upamiętniający zamordowaną przez zamachowca Darię Duginą. Córka czołowego ideologa Kremla, która również angażowała się w życie polityczne w Rosji, zmarła w wyniku ataku przeprowadzonego 20 sierpnia. Wysadzono wówczas samochód, którym podróżowała 30-letnia córka Aleksandra Dugina. Warto zaznaczyć, że komentatorka polityczna również otwarcie popierała wojnę w Ukrainie.

Daria Dugina. Wieczna pamięć - napisali na transparencie kibice stołecznego klubu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Związki obu państw są coraz bardziej widoczne. Również w Rosji zwolennicy Putina okazują poparcie dla przyjaznego Kremlowi bałkańskiego kraju. Jak widać na poniższym filmie, na proteście samochodowym, obok rosyjskich flag, pojawiły się także serbskie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto zaznaczyć, że serbskie media chętnie powielają rosyjską propagandę. Skala dezinformacji w obu państwach znacząco wzrosła od rozpoczęcia inwazji wojsk Putina na Ukrainę.

Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić