aktualizacja 

Putin podpisał dekret. Rosjanie otrzymają wezwanie

Władimir Putin podpisał dekret, w którym wezwał rosyjskich rezerwistów do przejścia ćwiczeń wojskowych w 2022 roku. Podobny dokument jest podpisywany co roku.

Putin podpisał dekret. Rosjanie otrzymają wezwanie
Władimir Putin podpisał dekret (Getty Images)

W dokumencie możemy przeczytać o "wezwaniu w 2022 roku obywateli rosyjskich z rezerwy w celu odbycia szkolenia wojskowego w Siłach Zbrojnych Rosji, organach bezpieczeństwa państwa i organach Federalnej Służby Bezpieczeństwa".

Rząd oraz regionalne władze dostały polecenie zapewnienia realizacji środków związanych z powoływaniem na obozy szkoleniowe. Dekret podpisany przez prezydenta Rosji Władimira Putina wchodzi w życie z dniem publikacji.

TASS podkreśla, że szkolenia dla rezerwistów to planowane przedsięwzięcia podnoszące umiejętności bojowe. Zaznaczono ponadto, że odbywają się one corocznie.

Na podstawie dekretu prezydenta ministerstwo obrony przygotowuje odpowiednią dyrektywę. Trafia ona do urzędów skupiających się na rejestracji i rekrutacji, po czym rozpoczyna się wysyłanie wezwań na szkolenia.

Rosja. Co czeka rezerwistów?

Łączny czas szkolenia wojskowego rezerwistów nie może przekroczyć dwóch miesięcy. Przeszkolenie wojskowe, do którego zaangażowany zostaje obywatel pozostający w rezerwie, nie może być dłuższe niż 12 miesięcy. Poza tym osoby znajdujące się w rezerwie mogą być powoływani na przeszkolenie wojskowe nie częściej niż raz na trzy lata.

Kiedy Władimir Putin podpisał poprzedni dekret dotyczący powoływania rezerwistów na ćwiczenia wojskowe? Doszło do tego w kwietniu 2021 roku.

Na granicy między Rosją a Ukrainą nadal narasta napięcie. - Rosyjscy żołnierze otoczyli w tej chwili Ukrainę, siły rosyjskie planują zaatakowanie Ukrainy w ciągu najbliższych dni, ich celem jest Kijów - mówił prezydent USA Joe Biden.

Powiedział nawet wprost, że "Putin podjął decyzję o inwazji". Tymczasem strona rosyjska utrzymuje, że nic takiego nie miało miejsca.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić