aktualizacja 

Q&A Morawieckiego i Niedzielskiego. Premier zapowiada co z Sylwestrem

81

W środę po godz. 20 premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiadali na pytania internautów dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Premier odniósł się m.in. do organizacji sylwestra i szczepionek.

Q&A Morawieckiego i Niedzielskiego. Premier zapowiada co z Sylwestrem
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. (Facebook)

W środę po godz. 20 na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiadali na pytania internautów związane z pandemią koronawirusa.

Już na początku Q&A (z j. ang questions and answers, czyli pytania i odpowiedzi) pojawiło się pytanie o m.in. plany sylwestrowe.

Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego Sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie nam zagrażała, jest za duże - mówił premier Morawiecki.

Premier dodał, że należy również zrezygnować z organizacji jarmarków i targów bożonarodzeniowych. Morawiecki podkreślił, że takie wydarzenia niosą ze sobą spore ryzyko epidemiczne.

Morawiecki odpowiedział również na pytanie internautki, która zapytała, czy rząd chce odebrać ludziom kolejne święta.

Ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale covid zabiera życie ludziom, ludziom starszym głównie. Trzeba o nich zadbać. Potrzebują dystansu i tego, by nie spotykać się z innymi. Pomóżcie dziadkom. Ten czas wymaga od nas solidarności narodowej - mówił premier.

Mateusz Morawiecki odniósł się również do pytania, czy protesty w ramach Strajku Kobiet wpływają na zakażenia koronawirusem. Premier opowiedział, że badania ekspertów potwierdzają, że protesty wpływają na ilość zakażeń.

Protestujcie w internecie, dzięki temu ocalicie życie wielu ludzi - apelował premier.

Polityków zapytano również o 11 listopada, gdy odbywają się liczne akcje w tym Marsz Niepodległości.

Nasze zalecenie jest jednakowe dla wszystkich, przepisy zobowiązują wszystkich. Powstrzymajmy się od marszów w tym roku. Apeluję o powstrzymanie się od uczestniczenia w Marszu Niepodległości. Jak sytuacja zostanie opanowana to pójdziemy razem w przyszłym roku - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zapewnił także, że nie będzie szczepienia obowiązkowego.

Nie chcemy robić żadnych eksperymentów. Dlatego czekamy na szczepionkę z badaniami klinicznymi. Już na początku pandemii z innymi krajami UE kupiliśmy bilet wstępu do zakupu szczepionki - zapewnia premier.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Paweł Kukiz: jak zaczną krzyczeć za głośno, to zamkną ich w domach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić