o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Q&A Morawieckiego i Niedzielskiego. Premier zapowiada co z Sylwestrem

44
Podziel się

W środę po godz. 20 premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiadali na pytania internautów dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Premier odniósł się m.in. do organizacji sylwestra i szczepionek.

Q&A Morawieckiego i Niedzielskiego. Premier zapowiada co z Sylwestrem
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. (Facebook)
bDnkgWER

W środę po godz. 20 na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiadali na pytania internautów związane z pandemią koronawirusa.

Już na początku Q&A (z j. ang questions and answers, czyli pytania i odpowiedzi) pojawiło się pytanie o m.in. plany sylwestrowe.

bDnkgWET
Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego Sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie nam zagrażała, jest za duże - mówił premier Morawiecki.

Premier dodał, że należy również zrezygnować z organizacji jarmarków i targów bożonarodzeniowych. Morawiecki podkreślił, że takie wydarzenia niosą ze sobą spore ryzyko epidemiczne.

Morawiecki odpowiedział również na pytanie internautki, która zapytała, czy rząd chce odebrać ludziom kolejne święta.

Ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale covid zabiera życie ludziom, ludziom starszym głównie. Trzeba o nich zadbać. Potrzebują dystansu i tego, by nie spotykać się z innymi. Pomóżcie dziadkom. Ten czas wymaga od nas solidarności narodowej - mówił premier.
bDnkgWEZ

Mateusz Morawiecki odniósł się również do pytania, czy protesty w ramach Strajku Kobiet wpływają na zakażenia koronawirusem. Premier opowiedział, że badania ekspertów potwierdzają, że protesty wpływają na ilość zakażeń.

Protestujcie w internecie, dzięki temu ocalicie życie wielu ludzi - apelował premier.

Polityków zapytano również o 11 listopada, gdy odbywają się liczne akcje w tym Marsz Niepodległości.

bDnkgWFa
Nasze zalecenie jest jednakowe dla wszystkich, przepisy zobowiązują wszystkich. Powstrzymajmy się od marszów w tym roku. Apeluję o powstrzymanie się od uczestniczenia w Marszu Niepodległości. Jak sytuacja zostanie opanowana to pójdziemy razem w przyszłym roku - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zapewnił także, że nie będzie szczepienia obowiązkowego.

Nie chcemy robić żadnych eksperymentów. Dlatego czekamy na szczepionkę z badaniami klinicznymi. Już na początku pandemii z innymi krajami UE kupiliśmy bilet wstępu do zakupu szczepionki - zapewnia premier.
bDnkgWFb
Zobacz także: Strajk Kobiet. Paweł Kukiz: jak zaczną krzyczeć za głośno, to zamkną ich w domach
bDnkgWFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
AAA
3 tyg. temu
zniszczyliscie ludziom wielkanoc, 1 listopada, wakacje, ZNISZCZYLISCIE SWOJA NIEUDOLNOSCIA I BRAKIEM WIEDZY GOSPODARKE, FIRMY.. SPOWODOWALISCIE BEZROBOCIE , ZNISZCZYLISCIE KONSTYTUCJE, SĄDY I DEMOKRACJE DLATEGO NIE MACIE PRAWA NIC LUDZIOM MOWIC !!! proscie o azyl w jakims kraju
Polak
3 tyg. temu
Bilet wstępu do ustępu. Dziennie na świecie umiera z głodu 90 tysięcy dzieci i tym świat się nie zajmuje. Priorytetem jest plandemia aby przejąc majątki i wasze ciała. Umysły wasze już częściowo mają. Niewolnicy noszą maseczki ze strachu. Jeśli zejdziemy z ulicy to będzie koniec Polski. Nie schodźmy z niej dla naszych dzieci i wnuków.
Anarchy
3 tyg. temu
Tą szczepionkę sobie wsadźcie...
bDnkgWFv
Taaak
3 tyg. temu
W Rosji mają szczepionkę na "antyglupotine" , morak morak powinien sie zaszczepić.
Darek
3 tyg. temu
Rano 24 grudnia dzięcioł ogłosi przesunięcie czasu o tydzień do przodu i już po świętach
Najnowsze komentarze (44)
Czarna
3 tyg. temu
Pomóżmy dziadkom to wy pomóżcie anie NFZ pozamykane a ludzie dostać się nie mogą do lekarzy gdzie dla nich ratunek i nie zwalajcie winy na cowid
Nominate
3 tyg. temu
Są lekarstwa na covid Ale one są "nieprawomyślne", wg nierządu i prezydenta.
pikularniku
3 tyg. temu
😂 protest w internecie 😂 Swoje nikomu nie potrzebne rozporządzenia tam zostawiaj.
Jędrzej
3 tyg. temu
3 lata temu w Niemczech zmarło przy grypie 25tys ludzi nikt o tym nie mówił, kłamstwo kłamstwo jeszcze raz kłamstwo władze śmieją się nam w twarz
Co to ma być
3 tyg. temu
No bo jeszcze trzeba kasę na szczepionki od ludzi wyłudzić.. normalnie porażka co robią a ludzie to mają nie ktòrzy klapki na oczach.. obłuda
Witam
3 tyg. temu
Boże Narodzenie przeniesione będzie na maj, Sylwester w lipcu Wielkanoc na sierpień w czym problem rok ma 365 dni to zawsze można wybrać dzień. Choinki cały czas rosną można kupić i posadzić w ogrodzie.
rok
3 tyg. temu
2024
aaa
3 tyg. temu
W karpie i choinki proponuję zaopatrzyć się do końca listopada.
bDnkgWFn
Kaśka
3 tyg. temu
Dobrze,że chociaż na protestach można się zabawić.Z koleżnakami zawsze dobrze się bawiłyśmy mimo ,że niewiedziałyśmy o co jest ten protest.
Heniu
3 tyg. temu
Na Sylwetra musi być koniecznie Maryla!!!! Poniewasz jest super piosenkarką i nawet ładnie śpiewa.
Petern
3 tyg. temu
Do demonsteantek ; odkupię koszulki z napisem KONSTYTUCJA .
rhp
3 tyg. temu
Pomoc dziadkom na dystans - ciekawe. A jeśli kontakt jest im potrzebny bardziej niż cokolwiek innego?
Xyz
3 tyg. temu
Pitoli głupoty. Szczepionki już kupili z firmy Johnson & Johnson. Tylko że ta firma zawiesiła badania bo ludzie po niej chorowali. Ale co tam, przecież o to chodzi: zaszczepić i zlikwidować. Szczególnie starszych, schorowanych, z niską odpornością.
Polak
3 tyg. temu
A co z Chanuką. Czy polskojęzyczny premier będzie ją obchodził hucznie czy zachowa wstrzemięźliwosc?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić