Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Radny PiS oburzony banerami na szkołach. Białystok nie chce się ich pozbywać

549
Podziel się:

Radny PiS Zbigniew Klimaszewski zażądał od prezydenta Białegostoku zdjęcia banerów wywieszonych na kilku szkołach. Jest to według niego próba agitacji politycznej.

Radny PiS oburzony banerami na szkołach. Białystok nie chce się ich pozbywać
Banery zawisły na 7 szkołach (Twitter.com, UM Białystok)

Banery zawisły na siedmiu białostockich szkołach. Widnieje na nich napis: "Rząd PiS-u nie dał pieniędzy na modernizację tej szkoły. 0 zł dla białostoczan".

Radny PiS przeciwny banerom. Prezydent nie ustępuje

Według radnego PiS, Zbigniewa Klimaszewskiego, jest to działanie nawołujące do zaangażowania politycznego, co jest zabronione w placówkach szkolnych - informuje "Kurier Poranny". Jego zdaniem osoby nieletnie powinny pozostać pod szczególną opieką.

Takie zachowanie w znacznym stopniu burzy neutralność i wrażliwość dziecka. Zaistniała sytuacja z pewnością wymaga oceny i opinii prawnej oraz psychologicznej - podkreśla radny.

W interpelacji do prezydenta radny zażądał usunięcia banerów. Powołał się nie tylko na negatywne skutki dla młodzieży, ale i mieszkańców. Część białostocczan jest ponoć oburzonych napisami na szkołach. Miasto swojej decyzji nie chce zmienić.

Umieszczanie w przestrzeni publicznej tablic o wysokości pozyskanego dofinansowania z Unii Europejskiej czy też z programów rządowych nigdy nie było uważane za agitację polityczną. Mając ów fakt na względzie, uznać wypada, że również informacja o braku dofinansowania ze strony rządu PiS w ramach FIL nie stanowi takowej agitacji - odpowiada wiceprezydent Zbigniew Nikitorowicz.

Urząd Miejski w Białymstoku poinformował wcześniej w mediach społecznościowych, że wnioskowano o 80 mln zł dotacji. Nie udało się pozyskać nawet złotówki. Pieniądze miały być przeznaczone na remonty i rozbudowę kilku szkół. Jeden z projektów obejmował budowę sal gimnastycznych w trzech szkołach dla dzieci niepełnosprawnych.

Żaden z naszych projektów, mimo że są to inwestycje pilne i niezbędne, nie otrzymał dotacji. W związku z powyższym napis o treści: "Rząd PiSu nie dał pieniędzy na modernizację tej szkoły. 0 zł dla białostoczan", widniejący na banerach, jest wyłącznie obiektywną informacją o powyższych faktach, przekazaną bez żadnego komentarza - informuje wiceprezydent.
Zobacz także: 67- latka wrzuciła kocięta w reklamówce do rzeki. Uratowała je przypadkiem przechodząca kobieta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(549)
katolik
3 tyg. temu
I bardzo dobrze że takie banery zawisły Wszyscy w Polsce powinni to wiedzieć , że PIS dotuje tylko swoich ...z TVP się o tym nie dowiedza . a radny już nie długo nie będzie radnym.
asdfgh
3 tyg. temu
taki radny zasluguje na spotkanie z wyborcami w bardzo ciemnej ulicy
Nipol
6 miesięcy temu
Pissuary Rozkradli wszystkie możliwe pieniądze, Unia nie chce dać nowych, no to skąd mają brać?
Obywatel
7 miesięcy temu
Jak znikną Banery, to będą kłamać,że to dzięki dzięki pieniądzom od PiS`u te szkoły zostały zmodernizowane hahahahaha. Podobnie,jak wybory kopertowe uratowały życie wielu Polakom
Mmmmmmmm
8 miesięcy temu
A na narodowców rzad dał 3 miliony Ziobro niezgodnie wydal 280 milionow a na sxkoly nie ma bo mali uvzniowie nie glosują na pis
Alfa
8 miesięcy temu
A pierwszy był premier z mitycznymi czekami.
żak
8 miesięcy temu
Prezydent może przesunąć środki z funduszu organizacyjnego Marsz Równości i Funduszy Pomocy Kryzysowej dla osób LGTB. Zależy od hierarchii potrzeb Ratusza
Men
9 miesięcy temu
Nie dają na szkoły bo nie lubią mądrzejszych od siebie.Brawo Białystok.Pokażmy ich prawdziwe oblicze.
emerytka54
9 miesięcy temu
A skad ludzie maja sie dowiedziec o poczynaniach PISU?Chyba nie z TVP.Jezeli banery mowia prawde prosze to robic w całej Polsce.Bo za chwile beda razdzielane fundusze unijne według klucza partyjnego wedlug prawa uchwalonego na nocnej zmianie.Po co remontowac szkole dl niepełnosprawnych dzieci?Niepelnosprawne dzieci trzeba urodzic i pozostawic problem Matce.Własnie znowu 14 tki beda wyplacane z jakiegos Funduszu moze wlasnie dla Niepełnosprawnych.Obnazajcie to bezprawie bo potem Samorzad bedzie oskarzony o nic nierobienie.
Rychu
10 miesięcy temu
Nawet Goebbels nie kłamał tak jak PIS.
Zbigniew
10 miesięcy temu
,,Radny PiS oburzony banerami na szkołach''Jeśli jest oburzony na rząd, to dobrze. Nie morze być tak że podatki płacą wszyscy a korzystają sami swoi. Dlatego rząd toczy taki zacięty bój o media i praworządność żeby nikt nie patrzył im na ręce. Powiązanie wypłat UE z praworządnością to zaleta a nie wada. Więc to jest apel i mowa do tych wszystkich którym do tej pory nie przeszkadzało, by sobie uzmysłowić na jakim jesteśmy etapie. Cieszę się z jednego że sondaże w Polsce pokazują że 80% Polskiego społeczeństwa chce być w UE a nacjonaliści to margines.
wert
10 miesięcy temu
A to PIS daje na szkoły ? Uuuuu ciekawe .
LLLLLLL
10 miesięcy temu
Czy mądry, myślący człowiek daje się jeszcze nabierać na te pisowskie kłamstwa.
dojna precz !
10 miesięcy temu
Sam Zero zdefraudowal 500 mln , a oni wnioskowali tylko o 80 dla miasta i nie dostali nic ! To jest najlepszy obraz pisiej dbalosci o Polske.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić