Radny PiS oburzony banerami na szkołach. Białystok nie chce się ich pozbywać

870

Radny PiS Zbigniew Klimaszewski zażądał od prezydenta Białegostoku zdjęcia banerów wywieszonych na kilku szkołach. Jest to według niego próba agitacji politycznej.

Radny PiS oburzony banerami na szkołach. Białystok nie chce się ich pozbywać
Banery zawisły na 7 szkołach (Twitter.com, UM Białystok)

Banery zawisły na siedmiu białostockich szkołach. Widnieje na nich napis: "Rząd PiS-u nie dał pieniędzy na modernizację tej szkoły. 0 zł dla białostoczan".

Radny PiS przeciwny banerom. Prezydent nie ustępuje

Według radnego PiS, Zbigniewa Klimaszewskiego, jest to działanie nawołujące do zaangażowania politycznego, co jest zabronione w placówkach szkolnych - informuje "Kurier Poranny". Jego zdaniem osoby nieletnie powinny pozostać pod szczególną opieką.

Takie zachowanie w znacznym stopniu burzy neutralność i wrażliwość dziecka. Zaistniała sytuacja z pewnością wymaga oceny i opinii prawnej oraz psychologicznej - podkreśla radny.

W interpelacji do prezydenta radny zażądał usunięcia banerów. Powołał się nie tylko na negatywne skutki dla młodzieży, ale i mieszkańców. Część białostocczan jest ponoć oburzonych napisami na szkołach. Miasto swojej decyzji nie chce zmienić.

Umieszczanie w przestrzeni publicznej tablic o wysokości pozyskanego dofinansowania z Unii Europejskiej czy też z programów rządowych nigdy nie było uważane za agitację polityczną. Mając ów fakt na względzie, uznać wypada, że również informacja o braku dofinansowania ze strony rządu PiS w ramach FIL nie stanowi takowej agitacji - odpowiada wiceprezydent Zbigniew Nikitorowicz.

Urząd Miejski w Białymstoku poinformował wcześniej w mediach społecznościowych, że wnioskowano o 80 mln zł dotacji. Nie udało się pozyskać nawet złotówki. Pieniądze miały być przeznaczone na remonty i rozbudowę kilku szkół. Jeden z projektów obejmował budowę sal gimnastycznych w trzech szkołach dla dzieci niepełnosprawnych.

Żaden z naszych projektów, mimo że są to inwestycje pilne i niezbędne, nie otrzymał dotacji. W związku z powyższym napis o treści: "Rząd PiSu nie dał pieniędzy na modernizację tej szkoły. 0 zł dla białostoczan", widniejący na banerach, jest wyłącznie obiektywną informacją o powyższych faktach, przekazaną bez żadnego komentarza - informuje wiceprezydent.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: 67- latka wrzuciła kocięta w reklamówce do rzeki. Uratowała je przypadkiem przechodząca kobieta
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić