Kosma Szczepaniak| 

Rafał Trzaskowski odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu. "Śmiać mi się chcę"

120

Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie podczas swoich wystąpień w bardzo bezpośredni sposób atakuje Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO na prezydenta w ostatnim wywiadzie postanowił odgryźć się premierowi.

Rafał Trzaskowski odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu. "Śmiać mi się chcę"
Rafał Trzaskowski odpowiedział na krytykę Mateusza Morawieckiego (PAP, Marcin Bielecki)

Mateusz Morawiecki w minioną sobotę gościł w Olsztynie, gdzie dość ważnym punktem jego wystąpienia była krytyka działań Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy. Premier zarzucił politykowi Koalicji Obywatelskiej, że jest "nieudacznikiem" oraz, że niemal zafundował mieszkańcom katastrofę ekologiczną.

W jednym z niedawnych wystąpień, premier Morawiecki również odnosił się do działań oraz umiejętności rywala Andrzeja Dudy w wyścigu o fotel prezydenta. Powiedział bowiem, że podczas rządów Trzaskowskiego Polska będzie realizowała interesy Niemiec. Premier zwrócił również uwagę, że polityk ma nie mówić innymi językami, ale nauczyć się mówić językiem polskich interesów.

Morawiecki atakuje, Trzaskowski odpowiada

Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" postanowił odnieść się do tych wypowiedzi. Polityk KO ewidentnie starał się zachować spokój, choć premierowi odpowiedział w dość mocnych słowach.

Śmiać mi się chce, gdy człowiek, który dorobił się fortuny w zagranicznym banku, mnie, który większość życia przepracował dla Polski, uczy patriotyzmu. Pracując w rządzie, walcząc z Komisją Europejską, w Europarlamencie, wielokrotnie zaświadczyłem, że umiem walczyć o polskie interesy - komentował Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej został zapytany także m.in. o trzy pierwsze decyzje, jakie zostaną przez niego podjęte, jeśli wygra wybory. Trzaskowski zdeklarował, że będą to usunięcie TVP Info, projekt ustawy oddzielający prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości oraz finansowanie służby zdrowia na poziomie 6 proc. PKB.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić