o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia. Głośno po przemówieniu

48
Podziel się

Rafał Trzaskowski wystąpił w Poznaniu z mocnym przemówieniem. Mówił m.in. o programie 500+. Kandydat KO na prezydenta wzbudził skrajne emocje. Niektórzy zarzucali mu hipokryzję, pojawiły się też zarzuty łamania obostrzeń przez zgromadzony tłum.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia. Głośno po przemówieniu
(PAP)
bDfqUVWZ

Trzaskowski przemawiał w Poznaniu w sobotę. Stwierdził, że "cała Polska podziwia poznaniaków za przedsiębiorczość". Chwalił mieszkańców również za to, że "zawsze podejmują racjonalne decyzje".

Trzeba nam w kraju racjonalnych decyzji. W Polsce jest potrzebna zmiana, ale trzeba ją zacząć od siebie - krok po korku. Potrzebna jest nam nowa polityka. Zostawmy tych polityków, którzy się ciągle kłócą. Zajmijmy się rozmową. Ostatnio bardzo jej brakuje. Dziś potrzebna jest pokora i praca – powiedział Rafał Trzaskowski, którego cytują Wiadomości WP.

Zobacz też: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski krytykuje Andrzeja Dudę. "Prezydent nie podejmuje prawdziwych działań"

bDfqUVXb

Rafał Trzaskowski o 500+

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wspomniał też o 500+. Program określił jako "słuszne posunięcie i dobry ruch".

Jednak nasza ojczyzna została przez to dramatycznie osłabiona. Państwo w czasie epidemii jest słabe. Niektórzy z nas uciekli w samorząd. To była decyzja, by być blisko ludzi. To jest nasza siła – stwierdził prezydent Warszawy, cytowany przez Wiadomości WP.

bDfqUVXh

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia

Przedstawiciele mediów zwracali uwagę, że na placu Wolności, gdzie przemawiał Trzaskowski, złamano obostrzenie dotyczące zgromadzeń maksymalnie do 150 osób.

Setki osób bez masek, bez zachowania dystansu na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim w Poznaniu. Jak to ma być odpowiedzialny polityk, który organizuje w takich warunkach taki wiec: głupota to mało powiedzieć - stwierdził na Twitterze reporter RMF FM Marek Balawajder.

bDfqUVXi

Komentowali też przedstawiciele partii rządzącej. Trzaskowskiego i całą KO skrytykował polityk PiS Jan Kanthak.

Jeszcze niedawno koperty były śmiercionośne. Wystarczyła zmiana kandydata i nagle okazało się że wiece wyborcze i zbieranie list z podpisami są spoko. Oni powiedzą i obiecają wszystko. Zaprzeczą sami sobie ze 100 razy. Byle wrócić do władzy – stwierdził.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDfqUVXC
KOMENTARZE
(48)
ziemowit
5 miesięcy temu
Tekst nagrania Ziemowita Gowina: Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie, Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie, Idea to słuszna, sprawa szlachetna, W czasach, gdy Polska jest totalnie szpetna, Państwo z dykty?, Chyba z totalnego g*wna, Obywatele rząd - sprawa nierówna, Wirus za oknem, w domu na ulicy, A politycy coraz bardziej dzicy, Ustawami zabijają nasze życie, Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie!, Wykurzycie? Tych pajaców na górze, Czas już nadszedł na społeczną burzę, Rządzi nami Zjednoczona Prawica, Mnie już od tego strzela kur*ica, Jak tak dalej pójdzie, Totalna kaplica, Wypi*rdolę stąd szybciej niż Kubica, Szybciej niż Kubica, Nie możesz nawet na kawie wychillować, Bo zaraz będą psy cię pałować, Lepiej się już schować, Nie wychylać głowy, Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy, COVID-19 całkiem niebezpiecznie, Nie wmówisz mi jednak, że tak będzie wiecznie, Ogarnij się zatem, nie słuchaj ich bajerów, Pogońmy razem pisowskich frajerów, TVPiS -Jak w Korei propaganda, Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda, Stroszą pióra udając piękne pawie, A w Polsce od dawna mamy bezprawie, Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy, Nie oznacza to wcale, że się ugniemy, Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę, Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę, Polityczną mogiłę!
xxx
5 miesięcy temu
Jak kaczyński ze świtą modlił się przed brata pomnikiem i łaził po zamkniętym cmentarzu to było ok? A jak ludzie sami od siebie przyszli na własną odpowiedzialność to już wielka awantura? Baseny,kina otworzyli a na świeżym powietrzu spotkanie to szum na całego.Hipokryzja pisu jet już śmieszna.
wik70
5 miesięcy temu
Łamanie zasad i prawa to domena pisu więc -przykład idzie z góry. Prezydent, premier bez maseczek na spotkaniach, w górach, prezes na cmentarzu. Poznaniacy przyszli na własną odpowiedzialność i hejtowanie ich jest nie na miejscu. a do Anny- powstanie w Poznaniu i Wielkopolsce było i to dwukrotnie i dwukrotnie zwycięskie. Radzę nauczyć się historii.
bDfqUVXD
Grażyna
5 miesięcy temu
Polska potrzebuje Twarzy a nie Stołka. Głosuję na Przystojniaka!
ak001
5 miesięcy temu
Jeśli chodzi o złamanie zaleceń prozdrowotnych: Jak widać nie ważne czy to pisowcy czy kto inny. Ludzie maja w ... te obostrzenia. Co do pińcetbosienależy: Pomoc najuboższym rodziną - tak! Rozdawnictwo nierobom - NIE! 500+ powinno być utrzymane ale tylko i wyłącznie w formie obniżonego podatku tam, gdzie oboje rodziców pracuje, lub gdzie jedno z nich nie ma możliwości podjęcia pracy (na. renta zdrowotna). I absolutnie nie w formie gotówki do ręki!
Najnowsze komentarze (48)
Hipokryci
5 miesięcy temu
Ale afera. Przecież Duda robi to od trzech miesięcy, prawie codziennie.
Kazik
5 miesięcy temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję...
123
5 miesięcy temu
Jak się dostanie do władzy to zapowiadał zablokowanie między innymi przekopu mierzei. NA czyjej smyczy Pan chodzi ? Ruskiej czy Berlińskiej
POLKAKOWSKA
5 miesięcy temu
PANIE RAFALE TE CZASY JUŻ NIE WRÓCA DAREMNE ŻALE,PRÓŻNY TRUD
RyTe
5 miesięcy temu
On sam nie wie kiedy mówi prawdę. Zresztą on i jego zaplecze polityczne słynie z mijania się z prawdą. Wystarczy posłuchać jak w temacie obietnic wyborczych wypowiadał się guru KO niejaki Sikorski.
Defekt Muzgó
5 miesięcy temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz...
kwik kwik
5 miesięcy temu
KO TO POwskie wyschło kwik kwik
BCD
5 miesięcy temu
Gdyby był solidnym człowiekiem nie tkwił by w PO. Gdyby nie był cwaniaczkiem to zamiast pleść polityczne androny zabrał by się do pracy, bodaj w polskim "tel avivie". Jeździ i judzi na P i S bo innego sposobu na na obronę geszefciarzy i lichwiarzy nie zna. Jego ambicje przerosły możliwości intelektualne. Jest chory na niedostatek zaszczytów podobnie jak kolega partyjny Grodzki. Kojarzy się z żabą która chciała dać się podkuć.
bDfqUVXv
Olko
5 miesięcy temu
Warszawę już uzdrowił teraz będzie Polskę uzdrawiał.
tadek
5 miesięcy temu
za 28 dni syndyk gomułka ogłosi upadłość platfusów, tego jeszcze teraz nie wiedzą
irrr
5 miesięcy temu
to w końcu PO i Trzaskowski jest za 500+ czy przeciw to dla mnie dość ważna informacja
irrr
5 miesięcy temu
to w końcu PO i Trzaskowski jest za 500+ czy przeciw to dla mnie dość ważna informacja
prorok
5 miesięcy temu
uczestnik spedu bilderbergu, przeciwnik kluczowych inwestycji, ktore godza w interesy niemiec i rosji...jeszcze wam malo?
Lgbt
5 miesięcy temu
Warszawskie podziemie na masową skalę uruchomiło produkcję czarnych pól metrowych dildosów, po wygranej trzaskowaskiego mają ruszyć na Radio Maryja.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić