Jacek Dyrdak| 

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia. Głośno po przemówieniu

123

Rafał Trzaskowski wystąpił w Poznaniu z mocnym przemówieniem. Mówił m.in. o programie 500+. Kandydat KO na prezydenta wzbudził skrajne emocje. Niektórzy zarzucali mu hipokryzję, pojawiły się też zarzuty łamania obostrzeń przez zgromadzony tłum.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia. Głośno po przemówieniu
(PAP)

Trzaskowski przemawiał w Poznaniu w sobotę. Stwierdził, że "cała Polska podziwia poznaniaków za przedsiębiorczość". Chwalił mieszkańców również za to, że "zawsze podejmują racjonalne decyzje".

Trzeba nam w kraju racjonalnych decyzji. W Polsce jest potrzebna zmiana, ale trzeba ją zacząć od siebie - krok po korku. Potrzebna jest nam nowa polityka. Zostawmy tych polityków, którzy się ciągle kłócą. Zajmijmy się rozmową. Ostatnio bardzo jej brakuje. Dziś potrzebna jest pokora i praca – powiedział Rafał Trzaskowski, którego cytują Wiadomości WP.

Zobacz też: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski krytykuje Andrzeja Dudę. "Prezydent nie podejmuje prawdziwych działań"

Rafał Trzaskowski o 500+

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wspomniał też o 500+. Program określił jako "słuszne posunięcie i dobry ruch".

Jednak nasza ojczyzna została przez to dramatycznie osłabiona. Państwo w czasie epidemii jest słabe. Niektórzy z nas uciekli w samorząd. To była decyzja, by być blisko ludzi. To jest nasza siła – stwierdził prezydent Warszawy, cytowany przez Wiadomości WP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Tłum łamał obostrzenia

Przedstawiciele mediów zwracali uwagę, że na placu Wolności, gdzie przemawiał Trzaskowski, złamano obostrzenie dotyczące zgromadzeń maksymalnie do 150 osób.

Setki osób bez masek, bez zachowania dystansu na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim w Poznaniu. Jak to ma być odpowiedzialny polityk, który organizuje w takich warunkach taki wiec: głupota to mało powiedzieć - stwierdził na Twitterze reporter RMF FM Marek Balawajder.

Komentowali też przedstawiciele partii rządzącej. Trzaskowskiego i całą KO skrytykował polityk PiS Jan Kanthak.

Jeszcze niedawno koperty były śmiercionośne. Wystarczyła zmiana kandydata i nagle okazało się że wiece wyborcze i zbieranie list z podpisami są spoko. Oni powiedzą i obiecają wszystko. Zaprzeczą sami sobie ze 100 razy. Byle wrócić do władzy – stwierdził.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić