Wróć na
Karolina Woźniak
|

Rajskie wakacje na Korfu zakończyły się tragedią. Nie żyje 4-miesięczne dziecko

23
Podziel się

4-miesięczne dziecko spędzało wakacje z mamą w Argyrades na Korfu. Kiedy kobieta odkryła, że jej dziecko jest nieprzytomne, wpadła w panikę.

Rajskie wakacje na Korfu zakończyły się tragedią. Nie żyje 4-miesięczne dziecko
(Getty Images)
bCYalaXV

Pielęgniarka z Wielkiej Brytanii opowiedziała o tym tragicznym zdarzeniu i próbach ratunku dziecka. Kiedy wbiegła do pokoju kobiety, zobaczyła zrozpaczoną matkę. Reanimacja 4-miesięcznego dziecka trwała 30 minut. Niestety dziecko zmarło.

Matka dziecka krzyczała:

bCYalaXX
Pomocy! Zadzwońcie po karetkę!

Pielęgniarka wbiegła po schodach - nie wiedziała, skąd dobiega płacz i wrzask. Kiedy zlokalizowała pokój, matka 4-miesięcznego dziecka powiedziała, że "to jej dziecko i nie może go dobudzić".

4-miesięczne dziecko zmarło podczas snu na wakacjach

Przyjaciółka kobiety wykonała RKO. Pielęgniarka pomagała jej, a w międzyczasie matka dziecka dzwoniła do recepcji hotelu. Niestety nikt nie odbierał. Jeden z gości hotelu pobiegł wezwać karetkę - ta przyjechała po 40 minutach.

Nie było szans na uratowanie dziecka, ale próbowałyśmy mimo to. Matka dziecka biegła po hotelu i krzyczała, że jej dziecko umarło. Prosiła każdego o pomoc. Powiedziałyśmy jej, żeby oddała dziecko, bo chcą spróbować wykonać RKO jeszcze raz - relacjonuje pielęgniarka.
bCYalaYd

Lekarz, który przyjechał z ratownikami, ponownie wykonał RKO. Niestety dziecko już nie żyło. Lekarz sądowy, który wykonał sekcję zwłok dziecka, wykluczył zakrztuszenie się podczas karmienia. Na ciele dziecka nie było również żadnych obrażeń. Lekarz określił przyczynę zgonu jako "nagłą śmierć łóżeczkową" - nagłą śmierć pozornie zdrowego niemowlaka podczas snu.

Zobacz także: Policjant uratował niemowlę. Nagranie z policyjnej kamery

bCYalaYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Mkk
4 tyg. temu
Przez pierwsze miesiące życia moich dzieci, świadomość że coś takiego może się wydarzyć, spędzała mi sen z powiek. Nie zliczę ile razy z sercem w gardle sprawdzałam, czy aby na pewno oddychają. Z całego serca współczuję tej dziewczynie.
Aga
4 tyg. temu
Wakacje z takim maleństwem to katorga.Dziecko wyrwane ze swojej bezpiecznej przestrzeni nie zachowuje się naturalnie.Byłam świadkiem wakacji takiej młodej pary z kilku miesięcznym dzieckiem.Nawet nie byli w stanie zjeść śniadania w spokoju.Wciąż płakało.Facet był wyraźnie poirytowany i zły.Ona udręczona.Żal było patrzeć.
Gigi
4 tyg. temu
Po co z takim małym dzieckiem lecieć samolotem, ciągać na drugi koniec świata. Zawsze coś może się przydarzyć.
bCYalaYz
Xxx
4 tyg. temu
Bardzo często śmierć łóżeczkowa następuje w wyniku przegrzania organizmu. Często mówi się by kobiety nie zakładały dzieciom czapeczki gdy nie jest zimno. Tu natomiast w gorącym klimacie. Przykra sytuacja.
Taaa..
4 tyg. temu
Karetka na Korfu, jechała 40 minut⁉️ Lekarz szybciej by dobiegł ❗️
Najnowsze komentarze (23)
Matko
4 tyg. temu
Ta Polska to szczęśliwy kraj. Tylu biegłych, znawców i doktorów...
bea
4 tyg. temu
na lot z dzieckiem zdecydowałam sie dopiero gdy miał rok.
mkj
4 tyg. temu
Współczuje rodzicom dziecka:( dlatego tak ważne są monitory oddechu
STRASZNE
4 tyg. temu
Żeby wyjeżdżać z takim maluchem to trzeba mieć odwagę
zku
4 tyg. temu
gdyby to było w Polsce to z pewnością (kto wie czy nie z lubością) nad trupkiem dziecka kazaliby zrozpaczonej matce w alkomat dmuchać; jeżeli w tym pokoju hotelowym przebywała inna osoba - to tej osobie również by nie ominęli w testowaniu zawartości w powietrzu wydechowym, a może jeszcze sąsiednie pokoje? a tak że w Grecji tragedia się zdarzyła to niedosyt informacji
Też matka
4 tyg. temu
Współczucia z całego serca! A podwójnie, bo będą ich obwiniać, że pojechali na wakacje.
krzychu
4 tyg. temu
Ja przez pierwsze miesiące życia swoich dzieci też się niepokoiłem. Kupiłem nawet detektor bezdechu ale dzieci nie chciały same w łóżeczku spać - tylko z nami.
miecio
4 tyg. temu
Kolejny nop: "Lekarz określił przyczynę zgonu jako "nagłą śmierć łóżeczkową" - nagłą śmierć pozornie zdrowego niemowlaka podczas snu." - lekarz też chce żyć i nie utracić licencji
bCYalaYr
😭😭😭😭
4 tyg. temu
😭😭😭😭
Menda
4 tyg. temu
Malutkie dzieciątka są delikatne niektóre i każda zmiana klimatu ma wpływ na dorosłego, a tym bardziej na małego.. w Grecji są potworne gorączki, mogło to spowodować problemy z oddychaniem, na ten temat mogą coś powiedzieć ludzie z bezdechem, oni w nocy często walczą nieświadomie z oddechem i go łapią, a w ciągu dnia chodzą niedospani... A róbta co chceta...
Qwer
4 tyg. temu
A czy to dzieciątko przypadkiem nie było przed wyjazdem zaszczepione? Ale jak zwykle nikt nie zauważa związku szczepień ze śmiercią tzw. "łóżeczkową"
MOJE69.PL
4 tyg. temu
❤️❤️❤️Ci powiesz na dyskretny romans ze śliczną 18-letnią licealistką? Jesteś otwarty na nowe ero znajomości? To miejsce dla Ciebie!
Ania
4 tyg. temu
Są specjalne materacyki na które kładzie się niemowlaka w sposób bezpieczny, by zapobiec nagłej śmierci łóżeczkowej. Dużo się k tym naczytałam przed porodem, kupiłam ten „materacyk” i córka spała tak do ok. 6/7 miesiąc życia, a ja bynajmniej byłam spokojna
Jagoda
4 tyg. temu
Ja miałam do dwójki dzieci monitor oddechu przyczepiany na pieluszkę. Nie wyobrażam sobie móc zasnąć bez tego urządzenia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić