Karolina Woźniak| 

Żołnierz strzelił do dziennikarki. Wstrząsające nagranie z Białorusi

514

Białoruski portal Nasza Niwa opublikował nagranie, na którym widać, jak jeden z żołnierzy postrzelił dziennikarkę. Nie był to przypadkowy incydent, podkreślają zagraniczne media.

Żołnierz strzelił do dziennikarki. Wstrząsające nagranie z Białorusi
(YouTube)

Dziennikarka przebywa od 2 tygodni w szpitalu. Przeszła już jedną operację i najprawdopodobniej będzie potrzebować kolejnej. Nie wiadomo, ile czasu spędzi jeszcze w szpitalu. Do ataku na kobietę doszło 10 sierpnia podczas protestu na Białorusi.

Żołnierz postrzelił dziennikarkę. Kobieta przeszła już jedną operację

Natalla Łubnieuska napisała oświadczenie, w którym domaga się wszczęcia postępowania karnego w związku z postrzałem. Redakcja udostępniła śledczym nagranie, na którym widać, jak kobieta zostaje postrzelona.

Nasza Niwa wzywa organy ścigania, aby uczciwie i odpowiedzialnie podeszły do ​​swoich obowiązków. Zidentyfikowanie na filmie osoby, która postrzeliła dziennikarę, jest prostym zadaniem dla funkcjonariuszy. Jego decyzja zależy tylko od woli kierownictwa Komisji Śledczej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i innych organów ścigania - pisze portal.

Kobieta została postrzelona, kiedy wojska przeganiały demonstrantów w Mińsku na ul. Kalwaryjskiej. Żołnierz oddał strzał z broni pneumatycznej na gumowe kule. Strzelec ustawił się ok. 10 metrów od kobiety i wycelował w Natallę. W końcu padł strzał.

Zobacz także: Zobacz także: Władimir Putin będzie interweniował na Białorusi? Niepokój "umiarkowanych przyjaciół Kremla w Europie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić