Ryzyko skrzepów krwi po szczepieniu a papierosy. Lekarka ujawnia prawdę

566

Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska w mediach społecznościowych w prosty i logiczny sposób edukuje pacjentów z zakresu medycyny i profilaktyki. W jednym ze swoich filmików na TikToku pokazała, jakie jest ryzyko zakrzepów krwi po szczepieniu AstraZeneca, a jakie w wyniku palenia papierosów. Wyniki dla wielu będą bardzo zaskakujące.

Ryzyko skrzepów krwi po szczepieniu a papierosy. Lekarka ujawnia prawdę
Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska w mediach społecznościowych w prosty i logiczny sposób edukuje pacjentów z zakresu medycyny i profilaktyki. (TikTok)

TikTok nie tylko bawi, ale i uczy. Coraz więcej specjalistów z różnych dziedzin na tej popularnej platformie zakłada swoje profile, by edukować internautów poprzez ciekawy format krótkich filmików. Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska, znana lepiej w mediach społecznościowych jako #instalekarz, na swoim profilu w bardzo prosty sposób edukuje swoich odbiorców z zakresu medycyny i profilaktyki.

W jednym z ostatnich nagrań na TikTok Magdalena Krajewska podjęła popularny temat zakrzepicy krwi. W ostatnim czasie wiele się o tym mówi - w kontekście szczepionek przeciw COVID-19, głównie firmy AstraZeneca. Europejska Agencja Leków (EMA) stwierdziła, że zakrzepy należą do "bardzo rzadkich" skutków ubocznych szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19. Jednocześnie uznano, że korzyści płynące ze stosowania tej szczepionki znacznie przewyższają ryzyko.

Lekarz rodzinna na krótkim filmiku na TikToku pokazała, jakie jest ryzyko zakrzepów krwi po szczepieniu AstraZeneca, a jakie m.in. podczas palenia papierosów. Wyniki mogą okazać się dla wielu Internautów bardzo zaskakujące.

  • szczepienie AstraZenecą - 0,0004 proc.
  • przyjmowanie antykoncepcji - 0,05 - 0,12 proc.
  • palenie papierosów - 0,18 proc.
  • chorowanie na COVID-19 - 16,5 proc.
0,0004% to ryzyko zakrzepów po szczepieniu. Większe mamy po spędzeniu cały dzień za biurkiem - napisała pod nagraniem lekarka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Magdalena Krajewska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i pracuje jako lekarz rodzinny w kilku placówkach.

Najbardziej zależy mi na promowaniu profilaktyki, czyli na zmianie stylu życia naszego społeczeństwa i podejścia do zdrowego życia. Chcę pokazać, że nie ma leków na wszystkie choroby i, co najważniejsze, zawsze powinniśmy działać przyczynowo. Zastanówmy się najpierw, jaka jest przyczyna naszych dolegliwości, a dopiero później sięgajmy po magiczną pigułkę - czytamy na stronie Magdaleny Krajewskiej.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić