o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Ryzyko skrzepów krwi po szczepieniu a papierosy. Lekarka ujawnia prawdę

317
Podziel się

Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska w mediach społecznościowych w prosty i logiczny sposób edukuje pacjentów z zakresu medycyny i profilaktyki. W jednym ze swoich filmików na TikToku pokazała, jakie jest ryzyko zakrzepów krwi po szczepieniu AstraZeneca, a jakie w wyniku palenia papierosów. Wyniki dla wielu będą bardzo zaskakujące.

Ryzyko skrzepów krwi po szczepieniu a papierosy. Lekarka ujawnia prawdę
Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska w mediach społecznościowych w prosty i logiczny sposób edukuje pacjentów z zakresu medycyny i profilaktyki. (TikTok)
bEshXJNh

TikTok nie tylko bawi, ale i uczy. Coraz więcej specjalistów z różnych dziedzin na tej popularnej platformie zakłada swoje profile, by edukować internautów poprzez ciekawy format krótkich filmików. Lekarz rodzinna Magdalena Krajewska, znana lepiej w mediach społecznościowych jako #instalekarz, na swoim profilu w bardzo prosty sposób edukuje swoich odbiorców z zakresu medycyny i profilaktyki.

W jednym z ostatnich nagrań na TikTok Magdalena Krajewska podjęła popularny temat zakrzepicy krwi. W ostatnim czasie wiele się o tym mówi - w kontekście szczepionek przeciw COVID-19, głównie firmy AstraZeneca. Europejska Agencja Leków (EMA) stwierdziła, że zakrzepy należą do "bardzo rzadkich" skutków ubocznych szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19. Jednocześnie uznano, że korzyści płynące ze stosowania tej szczepionki znacznie przewyższają ryzyko.

bEshXJNj

Lekarz rodzinna na krótkim filmiku na TikToku pokazała, jakie jest ryzyko zakrzepów krwi po szczepieniu AstraZeneca, a jakie m.in. podczas palenia papierosów. Wyniki mogą okazać się dla wielu Internautów bardzo zaskakujące.

  • szczepienie AstraZenecą - 0,0004 proc.
  • przyjmowanie antykoncepcji - 0,05 - 0,12 proc.
  • palenie papierosów - 0,18 proc.
  • chorowanie na COVID-19 - 16,5 proc.
0,0004% to ryzyko zakrzepów po szczepieniu. Większe mamy po spędzeniu cały dzień za biurkiem - napisała pod nagraniem lekarka.
bEshXJNp

Magdalena Krajewska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i pracuje jako lekarz rodzinny w kilku placówkach.

Najbardziej zależy mi na promowaniu profilaktyki, czyli na zmianie stylu życia naszego społeczeństwa i podejścia do zdrowego życia. Chcę pokazać, że nie ma leków na wszystkie choroby i, co najważniejsze, zawsze powinniśmy działać przyczynowo. Zastanówmy się najpierw, jaka jest przyczyna naszych dolegliwości, a dopiero później sięgajmy po magiczną pigułkę - czytamy na stronie Magdaleny Krajewskiej.
bEshXJNq
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEshXJNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(317)
Hot Hamburger...
miesiąc temu
Te dane były publikowane kilka miesięcy temu
xxx
3 miesiące temu
Wszelkie powikłania poszczepienne są mniej groźne niż chorowanie na Covid i jego skutki pochorobowe. Ja się zaszczepiłam i jest ok.
pati
3 miesiące temu
"Lekarka ujawnia prawdę". Nareszcie tajemnica została odkryta, jestem w szoku.
bEshXJNL
to z pewności...
3 miesiące temu
ucieszy rodziny, tych" niewielkich odsetek ",którzy umarli po szczepieniu, lub przeżyli,ale zmagają się z zakrzepicą
Asad
3 miesiące temu
Kolejna wybitna specjalistka, wczoraj był pan reumatolog i jego rewelacyjne wyniki badać, a teraz lekarka z przychodni ;)
edo
3 miesiące temu
Przecież są leki przeciwzakrzepowe sam dawałem je swojej matce (zastrzyki podskórne w brzuch) przez kilka miesięcy dawałem jak opuściła szpital po licznych zabiegach i badaniach . Matka nie pali i nie pije ale jest w stanie niesamodzielności (niewydolna wielonarządowo) była zaszczepiona dwie , dawki Pfizer (a) i nic , żadnych dolegliwości nie wiem co trzeba robić ze sobą lub w jakim być stanie somatycznym żeby po przyjęciu szczepionki coś strasznego się porobiło . Ja z kolei i pije i palę zaszczepiony Johnsonem też nic nie dostrzegłem w swoim normalnym wręcz idealnym samopoczuciu i życzę tego wszystkim .
koeln
3 miesiące temu
kto nie wie to po szczepionkach sa np krwotoki do brzucha skrzepy krwi i amen do bozi na relacje z zycia
Andy king
3 miesiące temu
Ja tego typu lekarzy omijam szerokim łukiem w Polsce lecze się tylko w instytutach lub akademiach tam jest wysoki poziom pozdrawiam i życzę miłego dnia
Angella MZ
3 miesiące temu
szczepionka na covid likwiduje chipy co mieliście wcześniej poszcepione.
`paolo
3 miesiące temu
A czy pani dochtór się zaszczepiła? Chodzom słuchy, że czydzieści procent doktorów nie chce się szczepić. Pewnie się bojom, że im później nikt nie pomoże.
ania
3 miesiące temu
dodam jeszcze ------ przyjmowanie HZ.
Fx
3 miesiące temu
ta dr ma niesamowitą spojrzystość w oczach
jot23
3 miesiące temu
I tym prostym sposobem ma awans na ordynatora, a co najmniej kierownika przychodni.
bEshXJND
Hesher
3 miesiące temu
Nie czytałem jeszcze na O2 artykułu, w którym byłaby wypowiedź ekspertów mających inne zdanie niż foliarze covidowo-szczepionkowi. Dawniej poważni dziennikarze przedstawiali zawsze DWIE strony problemu, przedstawili rzetelnie argumenty "za i przeciw", a dziś mamy.... "rzetelność" O2.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić