Marcin Lewicki| 

Reakcja byłego ministra na słowa nowego posła: "Myślałeś, że nikt nie sprawdzi?"

9

Wymiana zdań między posłem Adamem Gomołą z Polski 2050 i byłym ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim. Według młodego parlamentarzysty "koszt życia studentów znacznie wzrósł za czasów PiS". Cieszyński zareagował na jego słowa w mediach społecznościowych.

Reakcja byłego ministra na słowa nowego posła: "Myślałeś, że nikt nie sprawdzi?"
Janusz Cieszyński starł się na Twitterze z młodym posłem Polski 2050 (GETTY, NurPhoto)

Adam Gomoła z Polski 2050 urodził się w 1999 roku. Jest jednym z najmłodszych parlamentarzystów tej kadencji. W swoim pierwszym wystąpieniu sejmowym podkreślił, że "ostatnie 8 lat były bardzo ciężkie dla studentów".

Jestem posłem sprawozdawcą, ale także jedynym przedstawicielem pokolenia generacji Z w tej izbie. Nie mogę pominąć sytuacji studentów. Średni koszt życia młodych ludzi wzrósł z 1500 złotych do 4000 złotych - wymieniał młody poseł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Janusz Cieszyński

Na jego słowa zareagował były minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Na Twitterze zwrócił się bezpośrednio do Gomoły.

Cieszyński twierdzi, że studenci mają lepiej

Hej Adam Gomoła! Jesteś Zetką i serio myślałeś, że nikt nie sprawdzi słów, które padły dziś z mównicy sejmowej? Przecież to wszystko jest w internecie - napisał polityk PiS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalej zaznacza, że Portfel Studenta (na który powołuje się Gomoła) rzeczywiście wykazuje, że koszt utrzymania studenta bardzo wzrósł w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były minister twierdzi jednak, że "zmieniły się też realia studenckiego życia".

W 2016 roku statystyczny student mieszkał w najtańszym pokoju w akademiku, jadł w barze mlecznym lub stołówce i wypijał miesięcznie dwa piwa. Teraz wynajmuje pokój w mieszkaniu, korzysta z Netflixa, "na mieście" wydaje średnio 300 złotych - wymienia Cieszyński.

Co ciekawe, polityk PiS dodaje, że dzisiejszy student "bierze także prysznic (w wydatkach jego kolegi z 2016 roku nie było budżetu na kosmetyki)".

Oczywiście, ceny są wyższe, ale wyższy jest też standard życia w Polsce - zakończył wpis Cieszyński.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić