Marcin Lewicki| 

Błaszczak z apelem do Hołowni. Internauci sprowadzili go na ziemię

315

Mariusz Błaszczak podzielił się w serwisie X (kiedyś Twitter) apelem do marszałka Szymona Hołowni. Polityk PiS zwrócił się do lidera Polski 2050, aby ten miał "więcej odwagi i powagi" w związku z projektem VAT 0 procent na żywność. Internauci nie mieli litości dla szefa MON.

Błaszczak z apelem do Hołowni. Internauci sprowadzili go na ziemię
Mariusz Błaszczak uderzył w Szymona Hołownię. Internauci odpowiedzieli (AKPA, AKPA)

Marszałek Szymon Hołownia jest od początku atakowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Teraz zwrócił się do niego Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej zaapelował do lidera Polski 2050, aby ten nie był "przystawką Donalda Tuska".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Robert Biedroń odpowiada Błaszczakowi. Nie miał litości
Panie Marszałku, odwagi i powagi! Nie musi Pan być przystawką Donalda Tuska. Może Pan łatwo udowodnić, że jest poważnym politykiem, a nie tylko showmanem - napisał Błaszczak w serwisie X (kiedyś Twitter).

Szef MON wyjaśnił, że chodzi o projekt zerowej stawki VAT na produkty żywnościowe. Według rządu to właśnie Hołownia blokuje procedowanie ustawy w parlamencie.

Polacy czekają na ważne rządowe projekty dotyczące 0% VAT na żywność, obniżenia cen energii i przedłużenia wakacji kredytowych. Trzeba je dodać do porządku obrad. Niech Pan nie boi się Tuska - zakończył wpis czołowy polityk PiS, który objął resort także w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego (ten najpewniej przetrwa tylko dwa tygodnie).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci szybko wyjaśnili słowa Błaszczaka

Użytkownicy portalu X nie zostawili słów szefa MON bez komentarza. Pod jego wpisem natychmiast pojawił się wymowny komentarz wyjaśniający.

Ustępujący rząd Mateusza Morawieckiego, którego członkiem był Mariusz Błaszczak, w zatwierdzonym przez siebie wrześniowym projekcie budżetu na rok 2024 nie przewidział wydatków na: 0% VAT na żywność, obniżenia cen energii i przedłużenia wakacji kredytowych - podał serwis na bazie uwag czytelników.

Przypomnijmy, że - według zapowiedzi Szymona Hołowni - sejm zajmie się projektem PiS, ale rządzący "muszą pozbyć się błędów prawnych, które ten zawiera".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić