aktualizacja 

Reakcja Owsiaka na słowa Pawłowicz. Nie wytrzymał

639

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz często krytykuje opozycję w mediach społecznościowych. Ostatnio posunęło się jednak zbyt daleko, gdy zestawiła Donalda Tuska z Adolfem Hitlerem. Na komentarz Pawłowicz ostro zareagował Jurek Owsiak. Prezes WOŚP zdradził, jakie zamierza podjąć kroki w tej sprawie i kiedy mogłoby się to stać.

Reakcja Owsiaka na słowa Pawłowicz. Nie wytrzymał
Wpis Pawłowicz oburzył Jurka Owsiaka. (PAP)

Krystyna Pawłowicz nie przepuści żadnej okazji, by skrytykować polityków Platformy Obywatelskiej, a szczególnie Donalda Tuska. W ubiegły weekend sędzia TK skomentowała na Twitterze przerobione zdjęcie z szefem PO. Na fotografii widać byłego premiera, oraz telewizor, na którym w tle znajdowała się stacja TVN oraz wizerunek Adolfa Hitlera. Zdjęcie jest cyfrową przeróbką jednego z internautów. Na oryginalnym zdjęciu widzimy Donalda Tuska oraz jego wnuczki oglądające w telewizji bajkę o Kubusiu Puchatku.

"A który to Hitler?" - zapytała pod wpisem Krystyna Pawłowicz. Nawet sympatycy Zjednoczonej Prawicy uznali, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego tym razem przesadziła.

Po dwóch dniach na profilu Pawłowicz pojawiły się przeprosiny. Sędzia TK stwierdziła, że Donald Tusk "publicznie wyraża się o obecnej sytuacji w RP w duchu przedwojennych Niemiec", więc uznała, że "żartobliwe pytanie pod fotką jest nieistotne".

Jednak usunęłam to pytanie i przepraszam Pana za nie. Proszę nie dawać jednak powodów do takich żartów - napisała Pawłowicz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Mocne słowa Owsiaka

Komentarz byłej posłanki PiS oburzył założyciela i szefa fundacji WOŚP. Jurek Owsiak zapowiedział, co zamierza w tej sprawie zrobić.

Do sędzi TK Pawłowicz. Pyta Pani, który to Hitler - ten w czapce z daszkiem! Zbrodniarz winny śmierci milionów ludzi różnych narodów. KAŻDY POLAK TO WIE! Jak tylko sądy w Polsce będą całkowicie wolne, z powództwa cywilnego podam Panią do sądu za wszystkie ohydne słowa, którymi sieje Pani nienawiść do innych. Zawiodło życzenie miłości i przyjaźni - pozostaje srogi bat sprawiedliwości! Mam nadzieję, że wkrótce! - napisał Owsiak na Facebooku (pisownia oryginalna).
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: "Kompromitacja". Konsternacja po wpisie Pawłowicz
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić