aktualizacja 

Reakcja Rosjanki na ataki rakietowe. To ona zaczepiała Ukrainki

Rosjanka, która prowokowała Ukrainki, szerząc rosyjską propagandę w Austrii, znów się skompromitowała. Tym razem do sieci trafiło jej nagranie. Na nim kobieta tańczy i cieszy się z... ataków rakietowych na ukraińskie miasta. Wówczas zginęło 19 Ukraińców, a ponad 100 zostało rannych.

Reakcja Rosjanki na ataki rakietowe. To ona zaczepiała Ukrainki
Rosjanka cieszy się z ostrzałów rakietowych ukraińskich miast (Twitter)

W poniedziałek doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, miejscowości w obwodach dniepropietrowskim i mikołajowskim, a także w obiekty na zachodzie kraju. Według wstępnych doniesień, w całej Ukrainie zginęło około 19 osób, a ponad 100 zostało rannych. Liczba ta wciąż nie jest ostateczna.

Cieszy się z ataków rakietowych na Ukrainę

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak reaguje na wybuchy w Ukrainie Rosjanka mieszkająca w Niemczech. Kobieta wygląda na zadowoloną i cieszy się z ostrzałów rakietowych ukraińskich miast, tańcząc pod muzykę do filmików.

Kobieta znana jest już ze swoich prowokacyjnych i wręcz szokujących zachowań. Rosjanka prowokowała Ukrainki, pytając "czyj jest Chersoń" i śpiewała na całą ulicę "Rosja zwycięży!". Wszystko działo się nie w Rosji i nie w Ukrainie, a na ulicach Salzburga w Austrii.

Chciałam pokazać że [Ukraińców] tutaj nikt się nie boi. Byłam sama, a ich dwie. One tutaj wszystkiego się boją. A Rosjanie chodzą spokojnie. Ale piszą na TikToku, że oni [Ukraińcy] są tutaj bogami - tłumaczyła Rosjanka nagrany filmik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie została deportowana

Kobieta nazywa się Julia Prochorowa. Prowadzi na Telegramie kanał "Niemcy od pierwszej osoby", w której teoretycznie miałaby opowiadać o życiu w tym kraju, a w praktyce po prostu szerzy tezy rosyjskiej propagandy. Za takie zachowanie wielokrotnie otrzymywała zawiadomienia z policji, których pokazowo do kamery używała jako papieru toaletowego.

Pojawiały się doniesienia o tym, że kobieta została deportowana z Niemiec. Okazało się jednak, że informacja ta nie jest prawdziwa - kobieta nagrała się na ulicy miasta Landshut w kraju związkowym Bawaria, gdzie mieszka. Na filmiku tańczy owinięta w rosyjską flagę i zapewnia, że "nie ma żadnych aktów agresji wobec Rosjan w Niemczech".

Rosjanie reagują na ataki rakietowe

We wtorek pisaliśmy o tym, jak zwykli Rosjanie reagują na ataki rakietowe na ukraińskie miasta. Niektórzy przyznają, że "bardzo długo na to czekali" i że "Putin usłyszał ich modlitwy".

Inny Rosjanin liczy, że "nie będzie to jednorazowa akcja", a kolejny prosi, "aby takie ataki miały miejsce co najmniej raz w tygodniu". Jeden z internautów nawet nazwał zabójstwo cywilów i niszczenie ukraińskich miast "prawdziwym świętem".

Zobacz także: Ratownicy wyciągnęli całą rodzinę spod gruzów. To cud, że przeżyli
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić