aktualizacja 

Rekin ugryzł kobietę w głowę. "Wszyscy wpadli w panikę"

30

W pobliżu molo w Port Noarlunga w pobliżu Adelajdy w Australii rekin zaatakował 32-letnią kobietę. Bestia ugryzła ją głowę, powodując poważne obrażenia. Kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala.

Rekin ugryzł kobietę w głowę. "Wszyscy wpadli w panikę"
Rekin ugryzł kobietę w głowę. "Wszyscy wpadli w panikę" (Pexels, Mile Ribeiro)

W piątek, 10 listopada w australijskiej miejscowości Port Noarlunga, położonej około 30 kilometrów na południowy zachód od centrum Adelajdy, doszło do dramatycznego zdarzenia.

Rekin zaatakował kobietę, która tuż przed zdarzeniem wskoczyła z molo do wody. Została ugryziona w głowę. Atak miał miejsce o godzinie 13:20 czasu lokalnego.

Ranna została szybko przetransportowana do szpitala w Adelajdzie, gdzie otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Rzecznik pogotowia przekazał, że obrażenia są "poważne", ale nie zagrażają życiu 32-latki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromny rekin w Indiach. Plażowicze nie kryli zaskoczenia widokiem bestii

Relacje świadków zdarzenia

Natychmiast po ataku świadkowie zdarzenia, zszokowani i przerażeni, zostali ewakuowani z wody przez policję i inne służby ratownicze.

Wszyscy wpadli w panikę - opowiadał Eric Tink, który w tym czasie przebywał na plaży.

- Nigdy nie widziałem tu czegoś takiego, a mieszkam tu całe życie - mówił inny mężczyzna.

Rozpoczęto także intensywne poszukiwania rekina w okolicy, jednak zwierzę nie zostało odnalezione. Po krótkim czasie, gdy nie stwierdzono już zagrożenia, ludziom pozwolono wrócić do wody.

Inne tragiczne wypadki

Incydent ten budzi poważne zaniepokojenie wśród lokalnej społeczności. Dzieje się tak, gdyż jest to kolejny atak rekina w krótkim czasie.

Portal publicznego nadawcy ABC News podał, że atak na 32-latkę nastąpił zaledwie dwa tygodnie po tragicznym ataku rekina na 55-letniego surfera w pobliżu miejscowości Streaky Bay w Australii Południowej. Niestety, ciało ofiary nie zostało jeszcze odnalezione. Był to drugi śmiertelny wypadek tego typu na Półwyspie Eyre'a w tym roku.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić