Walka o życie. Rekin gigant wypłynął na plażę

70

Do sieci trafiło wyjątkowe nagranie prosto z jednej z plaż na Florydzie. Kobieta zarejestrowała sytuację, w której grupa mężczyzn próbowała wciągnąć z powrotem do wód Zatoki Meksykańskiej dużego rekina. Cała operacja zakończyła się sukcesem.

Walka o życie. Rekin gigant wypłynął na plażę
Ratowanie rekina mako na plaży na Florydzie. (Instagram, Instagram)

Rekiny to zwierzęta, które kojarzą się z mrożącymi krew w żyłach informacjami. Tym razem było jednak zupełnie inaczej, choć biorący udział w tym wydarzeniu śmiałkowie musieli wykazać się nie lada odwagą.

Do sieci trafiło bowiem wyjątkowe nagranie. Jedna z kobiet, przebywających na plaży Pensacola Beach na Florydzie, zarejestrowała niespotykaną sytuację - w roli głównej pojawił się bowiem rekin mako, który osiadł na plaży i nie mógł wrócić do wody.

Jak się okazało, w uratowanie jego życia zaangażowało się kilkoro śmiałków. Wśród nich znajdował się także mąż kobiety rejestrującej całe zdarzenie, który zapoczątkował proces pomocy potężnemu rekinowi.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Rekin stanowił potężne zagrożenie

Rekin zdecydowanie nie ułatwiał sprawy. Wielokrotnie poruszał on potężną płetwą, co groziło mężczyznom poważnymi obrażeniami. O sporym zagrożeniu ze strony rekina mówiła także rejestrująca całe zdarzenie kobieta.

Finalnie - po kilku próbach - cała akcja zakończyła się powodzeniem. Rekin wrócił do wód zatoki meksykańskiej, a mężczyźni biorący udział w akcji ratunkowej doczekali się aplauzu ze strony innych plażowiczów.

Rekin mako (inaczej ostronos atlantycki) to jeden z najgroźniejszych gatunków tego drapieżnika. Charakteryzuje się on bardzo silnym ugryzieniem, a także dużymi rozmiarami. Waga dorosłego osobnika może przekraczać nawet 500 kilogramów.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić