Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Rekordy zakażeń w Polsce. Szkoły zostaną zamknięte?

1
Podziel się:

W ostatnim czasie notujemy bardzo dużo zakażeń koronawirusem. W związku z tym szykowane są nowe obostrzenia. Co zaserwuje nam polski rząd?

Rekordy zakażeń w Polsce. Szkoły zostaną zamknięte?
(Getty Images)

Nowe ograniczenia zapowiada serwis edukacja.dziennik.pl. Zaznaczono, że kolejne restrykcje nie będą obowiązywać w całej Polsce, ale tylko w strefach żółtej i czerwonej.

Obostrzenia mają dotyczyć wesel i innych imprez rodzinnych. Niewykluczone nawet, że wprowadzone zostaną zakazy organizacji tego typu wydarzeń. Rozszerzony ma być też zakaz zgromadzeń.

Niektórzy specjaliści oczekują zamykania szkół. Z wiadomości wspomnianego portalu wynika, że do takiego ruchu nie dojdzie. Nie ma też na razie mowy o drugim lockdownie. Taki ruch mógłby doprowadzić do katastrofy gospodarczej.

Koronawirus w Polsce. Jak zahamować epidemię?

Sytuacja robi się niepokojąca. Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem na pewno nie napawają optymizmem. Co można zrobić w tej sytuacji? Na to pytanie w rozmowie z edukacja.dziennik.pl odpowiedział doktor Franciszek Rakowski z Uniwersytetu Warszawskiego, współautor modelu dotyczącego epidemii przygotowanego na zlecenie rządu.

Jedną z metod, która według naszych obliczeń zadziała, byłoby zamykanie wszystkich szkół w tych powiatach, w których jest ponad 6 przypadków na 10 tys. Obecna metoda jest łagodniejsza, ale być może niewystarczająca. Liczba chorych może bardzo szybko rosnąć. Zanim wirus nie odpuści, trzeba regulować "ruchem" - czyli uniemożliwiać łatwe rozprzestrzenianie wirusa. Tutaj mogą pomóc działania administracyjne, tam, gdzie jest najwięcej chorych - przyznał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Meg
2 lata temu
Nie ma w szkołach żadnego reżimu sanitarnego. Raz na dzień dobry dzieci dezynfekują ręce, chodzą w jednej maseczce po 8 godzin,a niektóre dzieci i tydzień w jednej. To że chorują często bezobjawowo to nie jest żaden powód do dumy Piatkowski.. dlaczego nie mówicie głośno o konsekwencjach przechorowania koronawirus? o trwałych zmianach w sercu, płucach.. To Pan zmusił wielu rodziców pod groźbą grzywny do posłania dzieci do szkoły. Kolejny rząd bo już z pewnością nie Pisowski Pana rozliczy i Pana kolegów również. A teraz bawcie się dalej w kolory.Juz służba zdrowia pada, a Wy dalej kit ludziom wciskacie. Teraz chorzy z co videm do lekarza rodzinnego mają biegać, a ja z chorym dzieckiem gdzie mam iść? może do Rydzyka?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić