Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Rekordy zakażeń w Polsce. Szkoły zostaną zamknięte?

1

W ostatnim czasie notujemy bardzo dużo zakażeń koronawirusem. W związku z tym szykowane są nowe obostrzenia. Co zaserwuje nam polski rząd?

Rekordy zakażeń w Polsce. Szkoły zostaną zamknięte?
(Getty Images)

Nowe ograniczenia zapowiada serwis edukacja.dziennik.pl. Zaznaczono, że kolejne restrykcje nie będą obowiązywać w całej Polsce, ale tylko w strefach żółtej i czerwonej.

Obostrzenia mają dotyczyć wesel i innych imprez rodzinnych. Niewykluczone nawet, że wprowadzone zostaną zakazy organizacji tego typu wydarzeń. Rozszerzony ma być też zakaz zgromadzeń.

Niektórzy specjaliści oczekują zamykania szkół. Z wiadomości wspomnianego portalu wynika, że do takiego ruchu nie dojdzie. Nie ma też na razie mowy o drugim lockdownie. Taki ruch mógłby doprowadzić do katastrofy gospodarczej.

Koronawirus w Polsce. Jak zahamować epidemię?

Sytuacja robi się niepokojąca. Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem na pewno nie napawają optymizmem. Co można zrobić w tej sytuacji? Na to pytanie w rozmowie z edukacja.dziennik.pl odpowiedział doktor Franciszek Rakowski z Uniwersytetu Warszawskiego, współautor modelu dotyczącego epidemii przygotowanego na zlecenie rządu.

Jedną z metod, która według naszych obliczeń zadziała, byłoby zamykanie wszystkich szkół w tych powiatach, w których jest ponad 6 przypadków na 10 tys. Obecna metoda jest łagodniejsza, ale być może niewystarczająca. Liczba chorych może bardzo szybko rosnąć. Zanim wirus nie odpuści, trzeba regulować "ruchem" - czyli uniemożliwiać łatwe rozprzestrzenianie wirusa. Tutaj mogą pomóc działania administracyjne, tam, gdzie jest najwięcej chorych - przyznał.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić