o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Niemcy mają przerażający problem. Analfabeci zalali kraj

15
Podziel się

Szacunki mówią o tym, że w Niemczech jest aż 6,2 miliona funkcjonalnych analfabetów. To bez wątpienia gigantyczna liczba i przerażający problem. Są na szczęście tacy, którzy starają się z nim walczyć.

Niemcy mają przerażający problem. Analfabeci zalali kraj
Przerażające dane. Mnóstwo analfabetów w Niemczech (Pixabay)
bEJLSsMR

Szacunki dotyczące liczby funkcjonalnych analfabetów w Niemczech podał Federalny Związek Alfabetyzacji i Kształcenia Podstawowego w Niemczech. Ujawniono, że na terenie tego kraju jest 6,2 miliona funkcjonalnych analfabetów. 30 tysięcy z nich co roku uczestniczy w kursach alfabetyzacji.

Na razie nie wiadomo do końca, jakie są przyczyny takiego zjawiska. Konkretów w tej sprawie brak, choć są pewne obserwacje.

bEJLSsMT
Wyłoniliśmy kilka kluczowych czynników, jak na przykład otoczenie. Jeśli rodzice nie są zainteresowani wykształceniem, to dziecku jest trudniej. Drugi czynnik to system szkolny - wyjaśnia Tim Henning, szef projektów w BAG, cytowany przez dw.com.

Mnóstwo analfabetów w Niemczech. Kim są?

"Deutsche Welle" pisze, że 52 procent analfabetów to osoby, dla których język niemiecki jest ojczystym. Tak wynika z raportu LEO. 47 proc. osób ma korzenie spoza Niemiec.

Ujawniono też, że dwie trzecie osób z problemami w czytaniu i pisaniu pracuje zawodowo. Co ciekawe, większość analfabetów to mężczyźni.

bEJLSsMZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLSsNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Janek
rok temu
Polityka Niemiec w stosunku do Polski właściwie nie zmieniła się w przeciągu ostatnich 100-200 lat. Tylko inne stosuje się metody. Fajnie mieć taki kraj do którego można wywieść śmieci , wysłać nie przydatnych do pracy i leniwych imigrantów , wydoić na 40 mld zł rocznie itd.
Ewa
rok temu
Inżynierowie z Syrii pracują jako inżynierowie :)). W Niemczech przyjęci uchodźcy pracują, nie ma praktycznie nikogo, kto żyje na koszt państwa. Warto się douczyć, dowiedzieć, a nie wciskać propagandę. Każdy uchodźca ma 1 rok na nauczenie się języka i przygotowania do pracy (wybiera taki zawód, który odpowiada jego wykształceniu i umiejętności) Kolejny rok to zatrudnienie (ma minimum 3 oferty pracy do wyboru) jak po roku nie pracuje zostaje mu zabrane prawo pobytu i zostaje wywieziony z kraju. Tak to wygląda w Niemczech.
Android dziad
rok temu
To m. in. ci inżynierowie i lekarze z Afryki i Bliskiego Wschodu...
bEJLSsNv
wap
rok temu
ten niemeicki jest za ciezki wloski latwy,angoelski wykonalny,ale niemiecki zbyt ciezki,nie opanuje do konwersacji,professionalnej niewykonalne,w moim przypadku tam moze dogadam,sie w prostych zdaniach ,ale tak ciezko,jeszcze te akcenty,poszlam ja kiedys do markantu w niemczech,i poprosilam o prosta rzecz no uczylam sie chyba to powiedzialm jak z ksiazki,nic nie paniala co do niej powiedzialam,dopiero,wkurzylam,sie i zachrakotalam,i sama siebie nie rozumialam co mowie,ale ona o dziwo mnie zrozumiala
Pan 🌾
rok temu
Ja słyszałem to już kilka lat temu, widocznie portal o2 spóźnił się, z nadawaniem tego Artykułu ! Ot co.
Olo
rok temu
Czytać,pisać nie potrafi ale np.z Pakistanu na darmowy wikt i socjal do Niemiec przyjedzie .Znaczy sie nie głupi.
Taka prawda
rok temu
I już jest pretekst do germanizacji obcokrajowców. Polacy w Niemczech szybko ulegną germanizacji ale ze sniadymi,,lekarzami i inżynierami,, będą mieli problem tak jak z Turkami. Oni swojej kultury i obyczajów szybko się nie pozbędą.
Emigrant
rok temu
Ach ci lekarze
Dany
rok temu
Co tam słychać w Emiratach Niemieckich.
PRAWDA
rok temu
to są imigranci i przesiedleńcy którym chodzi tylko o kasę, nie chcą się uczyć i integrować z Tymi co dali im schronienie, i warunki do normalności!!!!
adam
rok temu
pospadali z drzew , przyjechali do Niemczech i się dziwią że aż tyle
Faaaz
rok temu
Zapomnieli dodac, jaki kolor skory dominuje absolutnie wsrod tych niepismiennych.
Bat
rok temu
Wiadomo o kogo chodzi,a mianowicie o lekarzy i inżynierów z Afryki.
bEJLSsNn
Vagin Łechta
rok temu
Zdaje się byli tacy Niemcy, co w latach 30./40. ubiegłego wieku o tym mażyli - spełnił się niemiecki sen
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić