Restauracje, bary i puby tylko dla zaszczepionych. Nowe zasady w Irlandii

71

Ostatnio pojawiły się informacje, że Francja mocno zaostrza restrykcje dla osób niezaszczepionych. Podobną drogą chce kroczyć Irlandia. Wiadomo już, jakie ograniczenia będą obowiązywać w tym kraju.

Restauracje, bary i puby tylko dla zaszczepionych. Nowe zasady w Irlandii
Bar w Irlandii (Getty Images)

Irlandzki parlament poparł w środę zaproponowaną przez rząd nowelizację ustawy o przepisach epidemicznych. Nowe zasady mówią o tym, że lokale gastronomiczne będą mogły wznowić przyjmowanie klientów wewnątrz, ale tylko tych, którzy są w pełni zaszczepieni lub już przeszli COVID-19.

To obostrzenie obejmuje zarówno restauracje, puby i bary. Ograniczenie ma obowiązywać do 9 października. Wiadomo również, że we wrześniu przeprowadzony zostanie przegląd sytuacji.

Wicepremier Irlandii Leo Varadkar przyznał, że rozwiązanie zaproponowane przez rząd nie jest idealne, ale lepsze i bezpieczniejsze niż alternatywy. Chodzi o otwarcie sektora gastronomicznego bez ograniczeń lub pozostawienie go zamkniętym do czasu zbudowania odporności zbiorowej w społeczeństwie.

Francja zaostrza przepisy. Restauracje i pociągi tylko dla zaszczepionych

Śrubę mocno dokręcają też francuskie władze. Jest już przesądzone, że od sierpnia do restauracji, kawiarni, centrów handlowych, pociągów i placówek medycznych wejdą wyłącznie osoby posiadające certyfikat covidowy.

To jednak nie wszystko. Dokument ma być również wymagany w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych. Tam będzie trzeba go okazywać za mniej więcej tydzień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić