Francja zaostrza przepisy. Restauracje i pociągi tylko dla zaszczepionych

135

Francja wprowadza nowe przepisy. Prezydent kraju Emmanuel Macron poinformował, że od sierpnia paszport covidowy będzie niezbędny w kawiarniach, centrach handlowych, a także w pociągach.

Francja zaostrza przepisy. Restauracje i pociągi tylko dla zaszczepionych
Paryż, restauracje (Pixabay)

Koronawirus nie ustępuje. Aktualnie świat najbardziej obawia się wzrostu zakażeń wariantem Delta. W związku z tym wprowadzane są nowe restrykcje.

Na taki ruch zdecydowała się między innymi Francja. W poniedziałkowym wystąpieniu telewizyjnym prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że 15 sierpnia zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych.

Macron zaznaczał, że próba ograniczenia rozprzestrzeniania się wariantu Delta to "walka z czasem". - Jeśli nie zaczniemy działać teraz, liczba przypadków (zakażeń) i hospitalizacji wzrośnie - tłumaczył.

Koronawirus we Francji. Wielkie zmiany

Francuskie władze mocno dokręcają śrubę. Jest już przesądzone, że od sierpnia do restauracji, kawiarni, centrów handlowych, pociągów i placówek medycznych wejdą wyłącznie osoby posiadające certyfikat covidowy.

To jednak nie wszystko. Dokument ma być również wymagany w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych. Tam będzie trzeba go okazywać za mniej więcej 10 dni.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić