Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Rewolucja nad Morskim Okiem. Pokazała zdjęcie

100

Ważne zmiany w Tatrzańskim Parku Narodowym. Do Morskiego Oka kursować będzie bus elektryczny. Ma on stanowić odciążenie dla koni. Nowy pojazd zaprezentowała w sieci Paulina Henning-Kloska, szefowa resortu klimatu.

Rewolucja nad Morskim Okiem. Pokazała zdjęcie
Bus elektryczny będzie kursować do Morskiego Oka (Facebook, Paulina Henning-Kloska)

"Od słów przechodzimy do czynów! Bus elektryczny, który będzie kursować na trasie do Morskiego Oka, jest już w Tatrach" - napisała Paulina Henning-Kloska na Facebooku. Jej wpis wywołał zaś spore poruszenie wśród internautów.

Normalność jest realna
Jak on będzie wymijać te bryczki z umęczonymi końmi? Gdyby górole jechali rikszami, to ja to rozumiem
Konie na pastwiska, a nie do niewolniczej pracy - czytamy w komentarzach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Teraz jest taniej. "All inclusive już od 2,3 tys. od osoby"

Kompromis ws. transportu konnego do Morskiego Oka

W piątek (17 maja) kompromis dotyczący transportu konnego do Morskiego Oka zawarli m.in. przedstawiciele wozaków i organizacji prozwierzęcych z minister klimatu i środowiska Pauliną Hennig-Kloską. Porozumienie zawiera 12 punktów.

Dzisiaj jest sytuacja, kiedy mamy ewidentnie zmieniające się warunki klimatyczne. Od lat trwa dyskusja na temat transportu konnego do Morskiego Oka, która budzi liczne emocje społeczne i nie sposób ich nie słyszeć i nie zauważać, ale także nie sposób nie pochylać się nad tym, by turystyka w jakimś zakresie mogła dalej się tutaj rozwijać - mówiła Henning-Kloska podczas konferencji prasowej.

Zdecydowano, że przetestowany zostanie transport elektryczny. Poza tym postanowiono, że obciążenia dla koni zostaną ponownie przeliczone przez osobę wskazaną wspólnie przez Tatrzański Park Narodowy, organizacje społeczne i samorząd. Ustalono też, że konie będą mogły dłużej odpoczywać.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić