Ktoś przywiązał tego psa do drzewa. I zostawił go w lesie na pewną śmierć

160

W lesie na trasie Lubawka - Lipienica (Dolny Śląsk) znaleziono psa, którego ktoś przykuł do drzewa łańcuchem. Zwierzę zostawiono na śmierć, ale koszmar się nie spełnił, bo trafiło w dobre ręce. I dziś ma się całkiem dobrze, za to poszukiwany jest sprawca. Ten odpowie za bestialski czyn wobec psa.

Ktoś przywiązał tego psa do drzewa. I zostawił go w lesie na pewną śmierć
Bulwersujące odkrycie. Ktoś przywiązał psa do drzewa. Zostawił go w lesie na pewną śmierć (Serwis X, @remizacompl)

Mimo rosnącej w Polsce wrażliwości na krzywdę zwierząt, porzucanie psów nadal stanowi poważny problem w skali całego kraju. Niestety, wiele osób w okrutny sposób pozbywa się zwierząt, zostawiając je w lasach lub na polach, co skazuje je na pewną śmierć.

Taki los spotkał psa, który w niedzielę, 19 maja, został odnaleziony w lesie. Zwierze było przykute do drzewa solidnym łańcuchem. Psiak został porzucony w lesie na trasie Lubawka - Lipienica.

Niektórzy ludzie to bestie. Ktoś przywiązał do drzewa i porzucił psa w lesie na trasie Lubawka - Lipienica.  Na szczęście został odnaleziony (...) - pisze w serwisie X (dawniej Twitter) portal remiza.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy wspominają swój pierwszy i najśmieszniejszy artykuł na Pudelku!

Na szczęście zwierze trawiło w dobre ręce i ma się całkiem dobrze. Niemniej jednak poszukiwany jest sprawca tego bestialskiego czynu.

Może ktoś rozpozna? Może uda się znaleźć tego głupca, który go porzucił? Prosimy o RT! - dodano we wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W mediach społecznościowych pod adresem właściciela psa posypały się gromy. Internauci podkreślali jego bezmyślność.

Porzuciła psa w lesie. Konsekwencje

Przypomnijmy, obecnie, oprócz obowiązkowej grzywny w wysokości do 100 tysięcy złotych, porzucającemu zwierzę przestępcy grożą też 3 lata więzienia. Na tym jednak nie koniec.

Za porzucenie psa ze szczególnym okrucieństwem np. wyrzucenie go na ulicy z samochodu czy przywiązanie do drzewa w lesie, kara pozbawienia wolności może sięgać 5 lat. Według prawa każde porzucenie psa jest traktowane jak czyn zabroniony. Bez względu na powód, dla którego zwierzę jest porzucane.

Co więcej, sąd może orzec także dodatkowe aspekty ukarania sprawcy porzucenia. Mogą to być na przykład zakaz posiadania wszelkich zwierząt lub tego konkretnego gatunku. Tego rodzaju kara może być nałożona na okres od roku do nawet 15 lat.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić