Robert Kennedy bez konta na Instagramie. "Głęboko niedemokratyczne"

10

Bratanek Johna F. Kennedy'ego, a zarazem kontrkandydat Bidena na prezydenta z ramienia Demokratów, deklaruje, że nadal nie ma dostępu do swojego konta na Instagramie. Meta zadeklarowała, że odblokowała je w niedzielę. Kennedy stracił dostęp do konta w 2021 roku, kiedy udostępniał na platformie zdjęcia obalające twierdzenia dotyczące pandemii COVID-19.

Robert Kennedy bez konta na Instagramie. "Głęboko niedemokratyczne"
Roberta F. Kennedy'ego Jr w kwietniu ogłosił start w wyborach prezydenckich (Wikimedia Commons)

Kennedy jest zadeklarowanym antyszczepionkowcem. Jednak wszystkie media społecznościowe należące do platformy Meta miały bardzo ostrą politykę odnośnie pandemii i posty Kennedy'ego właśnie tę politykę naruszyły.

Ponieważ jest on obecnie aktywnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych, przywróciliśmy dostęp do konta Roberta F. Kennedy'ego Jr. na Instagramie - oświadczyła rzeczniczka Mety, Andy Stone, cytowana przez The Washington Post.

Innego zdania jest sam kandydat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto zabił Kennedy'ego? Nowy wątek w sprawie zabójstwa
Instagram nadal nie reaktywował mojego konta, które zostało zablokowane lata temu z listą przeszło 900 tys. obserwujących. Uciszanie głównego kandydata politycznego jest głęboko niedemokratyczne. Social media są współczesnym odpowiednikiem rynku. Jak może funkcjonować demokracja, jeśli jedynie niektórzy kandydaci mają do niego dostęp - napisał Kennedy na swoim koncie na Twitterze.

Polityk podziękował Elonowi Muskowi za to, że Twitter umożliwia jego kampanii zabierać głos w social mediach.

Sławne nazwisko i niesławne poglądy

Start w kampanii prezydenckiej Roberta F. Kennedy'ego Jr ogłosił skarbnik jego kampanii 5 kwietnia. Wcześniej sam Kennedy pytał o ten pomysł obywateli USA za pośrednictwem Twittera.

69-letni dziś Kennedy jest synem byłego senatorem Nowego Jorku, prokuratora generalnego USA i zamordowanego przez Sirhana Sirhana w Los Angeles w czerwcu w 1968 r. kandydata na prezydenta Roberta F. Kennedy'ego oraz bratankiem zmarłego prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Jego antyszczepionkowe poglądy doprowadziły w 2011 roku do założenia antyszczepionkowej organizacji "Children's Health Defense". W czasie pandemii głośno sprzeciwiał się szczepionce na koronawirusa, za co potępili go jego bliscy - siostra, brat i siostrzenica.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić