Robisz to na klatce schodowej? Przestań natychmiast. Możliwy mandat

27

Nierzadko dochodzi do tego, że mieszkańcy budynków wielorodzinnych pozostawiają różne rzeczy na klatce schodowej. Takie zachowanie jest uciążliwe, a także... nielegalne! W niektórych przypadkach nałożony może być mandat, możliwe jest też pozbawienie wolności.

Robisz to na klatce schodowej? Przestań natychmiast. Możliwy mandat
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, DEA / ARCHIVIO J. LANGE)

Niektórzy traktują klatkę schodową niczym przedłużenie mieszkania. Tymczasem w rzeczywistości jest to część wspólna, która należy do każdego mieszkańca. Właśnie dlatego powinniśmy troszczyć się o to, by nie zagracać klatki schodowej.

Na klatce schodowej nie należy zostawiać wózków dziecięcych, rowerów, a także mebli. Te sprzęty bardzo przeszkadzają w poruszaniu się, a nawet dostawaniu się do mieszkania. Za takie działania mogą posypać się mandaty!

Jeżeli ktoś dostrzega problem z zagracaniem klatki, to w pierwszej kolejności powinien poszukać rozwiązania polubownego. Warto porozmawiać z danym sąsiadem. Jeżeli to nie pomoże, trzeba będzie podjąć stanowcze kroki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Polityczną prostytucja". Kosiniak-Kamysz nie gryzł się w język

Zagracona klatka? Oto, co można zrobić

Jeżeli który z mieszkańców doprowadzi do zagracenia klatki schodowej i nie będzie chciał usunąć pozostawionych przedmiotów, to niewątpliwie warto skontaktować się w tej sprawie z zarządcą budynku.

Jeśli i jemu nie uda się porozumieć z uciążliwym lokatorem, to sam usunie pozostawione przez niego przedmioty z części wspólnej. Zazwyczaj trafiają one do biura zarządcy lub magazynu, z którego właściciel może je odebrać po wniesieniu opłaty za sprzątnięcie i przetrzymanie. Jeśli mimo to sytuacja się powtarza to można wezwać Straż Miejską, która wystawi mandat. Natomiast podczas kontroli budynku przez Straż Pożarną mieszkaniec może zapłacić nawet 5000 zł lub trafić do aresztu od 5 do 30 dni. Natomiast jeśli wybuchnie pożar, a przedmioty będą na klace to kara dla ich właściciela może wynosić od 3 do 5 lat pozbawienia wolności - podaje serwis genialne.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić