Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Rodacy papieża zalegalizowali aborcję. Reakcja Kościoła

24
Podziel się:

30 grudnia Argentyna zalegalizowała aborcję. Historyczna ustawa zezwala na przerywanie ciąży do 14. tygodnia. Kościół katolicki w Argentynie zapowiedział, że nadal będzie walczył o życie nienarodzonych dzieci.

Rodacy papieża zalegalizowali aborcję. Reakcja Kościoła
Kościół w Argentynie zapowiada walkę o życie nienarodzonych dzieci (Getty Images)

Ustawa weszła w życie mimo tego, że sprzeciwiał się jej Kościół katolicki, wzywając senatorów do odrzucenia projektu. Politycy nie posłuchali także apelu papieża Franciszka, który sam jest Argentyńczykiem. Po uchwaleniu nowych przepisów, biskupi obiecali "kontynuować swoją służbę wobec wszystkich istot ludzkich, w tym dzieci nienarodzonych".

Kościół w Argentynie pragnie potwierdzić, że wraz z braćmi i siostrami różnych wyznań, a także z wieloma niewierzącymi, będzie nadal walczył o ochronę każdego ludzkiego życia – napisano w komunikacie prasowym episkopatu.

Biskupi wystosowali list. "Ustawa pogłębi podziały"

Argentyńscy biskupi wyrazili głębokie ubolewanie, że ustawa została przyjęta. W liście stwierdzili, że rządzący zignorowali uczucia ludzi, którzy opowiadali się za życiem. Podkreślili także, że nie przyniesie ona niczego dobrego.

Uchwalona ustawa jeszcze bardziej pogłębi podziały w naszym kraju – zaznaczono.

Argentyna zalegalizowała aborcję. Przełomowe prawo na kontynencie

Senat Argentyny zalegalizował aborcję po 12-godzinnej debacie. Za było 38 parlamentarzystów, a przeciw 29 przeciw; jeden senator wstrzymał się od głosu. Ustawę poparł prezydent Argentyny Alberto Fernández.

Tym samym Argentyna stała się jednym z nielicznych krajów Ameryki Południowej, gdzie aborcja jest legalna. Jej zwolennicy mają nadzieję, że uchwalenie takiego prawa w jednym z największych i najbardziej wpływowych krajów Ameryki Łacińskiej, zainspiruje inne kraje do podobnej zmiany. Aborcja jest surowo zabroniona m. in. w Salwadorze, Nikaragui i Republice Dominikany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Kristi
2 lata temu
Kiedy się obudzicie i zobaczycie ze to co się dzieje ten cały koronowirus to całe zepsucie świata Bóg wreszcie upomina świat. Tyle zepsucia na świecie,oszukiwania biedniejszych, rozwiązłość, rozpusta, zabijanie dzieci poczętych nienarodzonych i wszelką inna cała niesprawiedliwość do tego doprowadziła.Cale niebo wola o pomstę. Myślicie ze maski płyny do dezynfekcji, szczepionki wam pomogą? To nie one są Wszechmogace tylko Bóg,to on ma ostatnie zdanie.Tu nie chodzi nawet o kościół o księży ale o prawo samego Boga które jest aktualne ciągle niezmienione a was bardzo boli że polski tak zwany nieudolny rząd właśnie nie tchurzy jak wy to nazywacie tylko przestrzega prawa Bożego nie staje się sam Bogiem i nie omija go. Kto myśli inaczej ściąga jeszcze większą karę Boża na kraj. Kobiety też stworzył Bóg i takie samo prawo Boże ich obowiązuje. Ci co twierdzą że nie ma Boga i hulaj duszo wmawiają sobie tylko to bo im tak wygodnie.Wszystko co jest złe zabijanie dzieci nienarodzonych, wszystkie nałogi, rozpusta, okradanie innych, wszelkie intrygi zabójstwa, wszelkie bezprawie pochodzi wyłącznie od szatana to on was do tego pidjudza obudźcie się.Bog nie będzie patrzył na to wszystko w nieskończoność bezkarnie.on ma dla każdego jeszcze więcej niż rozdał więc niech pomyśli każdy nad sobą i swoim sumieniem zanim nie będzie za późno bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów. Nie walczcie z Bogiem bo to on jest naszym Panem i to on wygra każda walkę.
zeNON
2 lata temu
Za tę zbrodnię powinna być kara jak zabójstwo z niskich pobudek i ze szczególnym okrucieństwem. Znamiona zbrodni takie same, to i kara powinna być taka sama.
zeNON
2 lata temu
Ustawa ustawą, ale kto ma Boga w sercu, dobrze wie, co dobre a co złe. Nie ma się co łudzić, ignorancja w tym zakresie nie znajdzie zrozumienia na Sądzie Ostatecznym.
xxx
2 lata temu
aborcja powinna być kwestią sumienia każdego człowieka a nie odgórnie ustalana przez czarnoksiężników czy tez polityków..
xaxa
2 lata temu
``rządzący zignorowali uczucia ludzi, którzy opowiadali się za życiem`` - CO ZA BREDNIE. Czy ustawa nakazuje ludziom opowiadającym się za życiem przerywać ciążę ? Jak tacy wierzący to nie skorzystają z tej możliwości, no chyba że u nich tacy sami katolicy jak te 99% społeczeństwa wg kościoła w Polsce.
pawel
2 lata temu
i nie ma dziwne... list do Efezjan 4; 18 i 19
joda
2 lata temu
Aborcja to prawo wyboru, to możliwość a nie obowiązek. Kto chce dokona, kto nie chce, tego nie zrobi.
tas
2 lata temu
Kto ma wykonywać te aborcje ? Bo chyba nie lekarz , którego zadaniem jest ratować życie, a nie je kończyć? Jest wielu lekarzy ,którzy powołują sie na swe sumienie i odmawiają wykonania aborcji czy eutanazji, ale spotykają się z wrzaskiem , bo sumienia i własnych przekonań tez im się odmawia! Zróbcie sobie jakiś kurs i wykonujcie te aborcje na własną odpowiedzialność i w zgodzie ze sobą. Lekarze nie są od zabijania.
Plymouth
2 lata temu
Człowiek ma wolny wybór w takim stopniu, w jakim jest racjonalny i nie krzywdzi najsłabszych. Rzeczy, które kochamy, mówią nam, kim jesteśmy!
SiostraKarla
2 lata temu
Ile polskich dzieci zostało zgwałconych przez ostatnie 40 lat? Kiedy wreście kościół powie prawdę, bo tych przypadkó to były tysiące.
LeszekK
2 lata temu
Kośioowcy - ręce precz od kobiecych narządów. Wystarczająco dużo gwałtów zaliczyliście na chłopcach i dziewczynkach na całym świecie. Południowa Ameryka mądrzeje i wyganiaa tych gwałcicieli w sutannach. A kiedy to Polska zrobi?
Patka
2 lata temu
Kobiety i kobiety a gdzie prawa tych bezbronnych nienarodzonych dzieci których "matki" skazuja na morderstwo jakim jest aborcja ???
Amen
2 lata temu
Watykan otworz raport o aborcji w kościele katolickim
Wesoły
2 lata temu
Jakoś tak nie słychać tego kościoła i papieża jak katolik obmyśla broń produkuje broń uczy się wojowania a potem wywołuje wojny kler chętnie ich błogosławi wmawia że inni to wróg sami nosza broń i mundury jakoś tak im na życiu bliźniego wówczas nie zależy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić