o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Gorąco po egzekucji. Amerykanie wysłali samolot

55
Podziel się

W sobotę amerykański samolot szpiegowski przeleciał nad Koreą Południową. Miało to miejsce kilka dni po tym, jak Korea Północna zastrzeliła urzędnika z Korei Południowej dryfującego na morzu. Po tym incydencie południowokoreańskie wojsko zaostrza swoją gotowość do obrony.

Gorąco po egzekucji. Amerykanie wysłali samolot
(Getty Images, Pyeongyang Press Corps)
bDgYZlfp

Amerykański samolot szpiegowski typu E‑8C Joint STARS został zauważony nad Koreą Południową - donosi południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Działanie USA wynika z rosnącego napięcia między Koreą Południową a Koreą Północną, po tym jak kilka dni temu żołnierze północnokoreańscy zastrzelili 47-letniego południowokoreańskiego urzędnika w czasie patrolu w pobliżu morskiej granicy między obydwoma państwami. Urzędnik, który miał łowić ryby, został zastrzelony, a jego ciało spalono.

bDgYZlfr

Po tym incydencie południowokoreańskie wojsko zaostrzyło swoją gotowość do obrony w pobliżu północnej linii granicznej, czyli międzykoreańskiej granicy morskiej.

Pjongjang przyznał się do zabicia mężczyzny i w piątek sam Kim Dzong Un przeprosił prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina i mieszkańców tego kraju. Jak twierdzi Korea Północna, podpalony został obiekt, na którym urzędnik utrzymywał na wodzie, a nie jego ciało.

Samolot wysłany przez USA mógł też monitorować ruch wojska Korei Północnej przed 75. rocznicą założenia rządzącej Partii Robotniczej, która przypada 10 października. Zdjęcia satelitarne i inne znaki wskazują, że reżim przygotowuje się do wielkiej parady wojskowej w Pjongjangu w przyszłym miesiącu.

bDgYZlfx

Jako platforma dowodzenia i kontroli w powietrzu E-8C służy do tego, by ściśle monitorować ruchy wojsk lądowych i transport sprzętu Korei Północnej, w tym rakiet i dział artyleryjskich.

Samolot obserwacyjny EP-3E marynarki wojennej USA miał prowadzić misję w pobliżu stolicy Korei Południowej również w piątek.

Korea Północna testuje kolejną broń

bDgYZlfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
msz
miesiąc temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
Thor
miesiąc temu
Pogrzeb godny wikinga spalony z łodzią
Teresa
miesiąc temu
Skoro komunizm jest taki cudowny to dlaczego się ludzi tam trzyma na siłę?
bDgYZlfT
konsekwentny
miesiąc temu
Ten urzędnik znalazł się na wodach terytorialnych Korei Północnej. Reżim, nie reżim ale zasady przedstawili jasno i sami ich przestrzegają..
a juz
miesiąc temu
zamordowanie iranskiego generala na polecenie trumpka to juz nie jest morderstwo.
Najnowsze komentarze (55)
Jack
miesiąc temu
Na buty było pełno chetnych
Teddy
miesiąc temu
A co tam robi amerykański samolot szpiegowski to jest bardzo daleko od granicy z Ameryką ale oni mają prawo być wszędzie i śpięgować każdego. Kto im dał to prawo?
xXx
miesiąc temu
Korea Północna dla USA jest jak pchła może wnerwiać, ale gdy przegnie to się ją rozdusi - cała ta zabawa to tylko spektakl dla gawiedzi podniecającej się niby posiadaniem rozumku, ale jedynie co potrafią to powtarzać niczym cienie zachowania kreowane w tv
hgm
miesiąc temu
Za duzo widzial
snajper
miesiąc temu
urzędnika dryfującego po morzu w pobliżu granicy? Dryfował w celach rekreacyjnych i podziwiał przyrodę?
kosmala
miesiąc temu
Przypomnijmy sobie incydent w Zatoce Tonkijskiej który nigdy się nie wydażył a posłużył jako pretekst do amerykańskiej napaści na Wietnam.
F...THAT
miesiąc temu
Tylko w Iraku amerykanski REZIM WYMORDOWAL nie wiadomo dlaczego 2.4 mln ludzi !!!!! BRAWO !!! Polskie LUNATYKI sa tym ZACHWYCONE !!!!!!
joka
miesiąc temu
KIM wygląda jak Jaruś 40lat temu widać rodzinne podobieństwo
bDgYZlfL
Alonzo
miesiąc temu
Może Budka go zastąpi
ciekawy
miesiąc temu
Pytam się CO ZROBILI Z BUTAMI PO URZĘDNIKU który kradł ryby na wodach obcego kraju ?
juesej
miesiąc temu
Abstrachujmy , jest konflikt , a w jego granice "wpierdziela " sie jegomość / zazwyczaj , wsadzają nos agenci / ale nie żebym był dla niego zły , nie . On sam sobie zapracował na to co się stało , za głupotę i nieświadomość manipulacji , ponosi krzywdę , zmanipulowany i kropka .A preteksty , to już specjalność juesej .
a juz
miesiąc temu
zamordowanie iranskiego generala na polecenie trumpka to juz nie jest morderstwo.
gofry
miesiąc temu
"Jak twierdzi Korea Północna, podpalony został obiekt, na którym urzędnik utrzymywał na wodzie, a nie jego ciało." - no szacun za dobrodusznosc
Papay
miesiąc temu
Fanatycy. Zepsuci.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić