Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Rodzice zaskoczeni. Dyrektorka kazała wymontować drzwi szkolnych toalet

8
Podziel się:

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Travis Early College High School w Austin w stanie Teksas. Rodzice uczęszczających do placówki uczniów otrzymali list, w którym dyrektorka informowała, że z toalety zostaną usunięte drzwi. Jeszcze bardziej zaskoczył ich powód.

Rodzice zaskoczeni. Dyrektorka kazała wymontować drzwi szkolnych toalet
Ze szkolnej toalety zniknęły drzwi. Takiego wyjaśnienia uczniowie i rodzice raczej się nie spodziewali (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, ? 2020 Bloomberg Finance LP)

Dyrektorką liceum w Austin jest Christina Steele Hantgin. Jak poinformowała rodziców uczniów w wysłanych listach, w toaletach pozostawiono jedynie drzwi do samych kabin – teraz każdy może swobodnie dostrzec z korytarza, co się dzieje w pomieszczeniu.

Dyrektorka liceum zdecydowała. Z toalety liceum zniknęły drzwi

Christina Steele Hantgin uzasadniła usunięcie drzwi z toalet obawą, że uczniowie będą zażywać i sprzedawać w pomieszczeniu narkotyki. Jak podaje Daily Mail, aż 90 proc. przestępstw dotyczących takich substancji w Travis Early College High School miało miejsce właśnie w łazienkach.

W naszych łazienkach było niebezpiecznie, a wydarzenia z udziałem uczniów są tego dowodem. Odnotowaliśmy wiele poważnych sytuacji, a także innego rodzaju naruszeń regulaminu szkolnego, które miały miejsce w naszych toaletach już w tym roku – tłumaczyła Christina Steele Hantgin (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: Ekspertka o polskiej szkole. Wskazała główne niedoskonałości

Początkowo Christina Steele Hantgin próbowała w inny sposób rozwiązać problem narkotykowy w liceum. Jeszcze przed usunięciem drzwi doszło m.in. do zamknięcia tych szkolnych toalet, których nauczyciele nie byli w stanie monitorować. Ostatecznie okazało się, że wszystkie poprzednie pomysły personelu były nieskuteczne.

Moim priorytetem jest bezpieczeństwo. Usunięcie drzwi to jedna z wielu strategii, które planujemy lub wdrażamy, aby utrzymać w naszej placówce bezpieczeństwo i stworzyć środowisko do nauki – podkreślała Christina Steele Hantgin (New York Post).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Polak
11 miesięcy temu
Powinni kamery zamiast tego zamontować. Przynajmniej patrzyć się będą tylko osoby upoważnione, a nie wszyscy...
facio
11 miesięcy temu
I bardzo dobrze!
debilon+
11 miesięcy temu
ewidentnie widac kto zostaje Dyrektorami/kami
onani
11 miesięcy temu
To unijna dyrektywa zakaz onanizmu w szkolnej toalecie ,ściany spryskane nasieniem
Miśka
11 miesięcy temu
No nieźle haha Toaleta moim zdaniem powinna być miejscem gdzie czujemy się komfortowo, a nie zabierać jeszcze drzwi. U nas w domu bardzo cenimy sobie prywatność i wygodę. Tato zamontował nawet deskę myjącą z Uspa i to jest największy hit! Bardzo fajna sprawa, a no i drzwi też mam, nie tylko w domu ale i w szkole.
cześ
11 miesięcy temu
hahahahah ale jaja
OT co
11 miesięcy temu
I bardzo dobrze, kto załatwia potrzeby fizjologiczne ma drzwi, a dilerzy ich nie mają. Inne rozwiązanie to monitoring w przestrzeniach wspólnych.
witz
11 miesięcy temu
Lepsze to niż chowanie głowy w piasek i narzekanie tylkona niskie pensje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić