Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Rodzina sprzedawała wybielacz przemysłowy jako "cudowny lek" na koronawirusa

1

62-latek i jego trzej synowie usłyszeli zarzuty federalne. Mężczyźni sprzedawali środek, który miał chronić zażywające go osoby przed zachorowaniem na COVID-19. Okazało się, że naprawdę oferowali klientom substancję stosowaną jako wybielacz przemysłowy.

Rodzina sprzedawała wybielacz przemysłowy jako "cudowny lek" na koronawirusa
Rodzina sprzedawała wybielacz przemysłowy jako lek na koronawirusa (Getty Images, Jeff Greenberg , Contributor)

Mark Grenon razem z synami produkowali oraz reklamowali środek Miracle Mineral Solution (ang. "Cudowne rozwiązanie mineralne"). Rzekomy lek na koronawirusa był dystrybuowany za pośrednictwem podmiotu Genesis II Church of Health and Healing w Bradenton (ang. "Początek II. Kościół Zdrowia i Ozdrowienia w Bradenton). Rodzina działała na terenie Florydy.

Rodzina sprzedawała wybielacz jako lek na koronawirusa

Jak podaje "New York Post", środek sprzedawany przez Grenona z synami to toksyczny płyn, którego picie mogłoby prowadzić do odwodnienia i wymiotów. Na co dzień jest stosowany do obróbki tekstyliów, produkcji masy celulozowej i papieru.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków nigdy nie zatwierdziła wybielacza jako zdatnego do spożycia. W toku śledztwa wyszło na jaw, że Mark Grenon oferował Miracle Mineral Solution nie tylko jako lek na koronawirusa, lecz także raka, AIDS oraz autyzm.

Zobacz także: Zobacz też: Remdesivir będzie stosowany w leczeniu SARS-CoV-2

W kwietniu Sąd Federalny w Miami nakazał Genesis II Church of Health and Healing, aby zaprzestał sprzedaży fałszywego leku. Jednak Mark Grenon zignorował wyrok i wystosował list do sędzi okręgowej Kathleen Williams. Oświadczył w nim, że nie będzie stosował się do "niekonstytucyjnych" nakazów, a sąd nie ma żadnej władzy nad jego kościołem.

Mark Grenon oraz 34-letni Jonathan, 26-letni Jordan i 32-letni Joseph zostali oskarżeni o spisek w celu oszukania Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z zarzutami federalnymi spisek ten miał pogwałcić Federalną Ustawę o Żywności, Lekach i Kosmetykach. Odpowiedzą również za recydywę kryminalną.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić