Wróć na
Mateusz Domański
|

To może być przełom. Nowy lek na koronawirusa 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru

41
Podziel się

Optymistyczne wieści płyną z Hiszpanii. Tamtejszy dziennik "El Mundo" podaje, że jest lek, który zapewnia większą skuteczność w leczeniu zakażenia koronawirusem niż Remdesivir. I to aż o 80 razy!

To może być przełom. Nowy lek na koronawirusa 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru
(Getty Images, IMAGE POINT FR - LPN, BSIP)
bCNKpBOZ

Naukowcy z wielu zakątków świata pracują nad tym, by wynaleźć szczepionkę na koronawirusa. Odbywają się również poszukiwania leku, który pomógłby zwalczać zarazę z Chin.

Optymistyczne informacje w tej sprawie przedstawił hiszpański dziennik "El Mundo". Gazeta informuje, że w jednym z południowokoreańskich laboratoriów potwierdzono, że lek Aplidin jest 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru w leczeniu osób zakażonych koronawirusem.

Lek ten produkuje hiszpańska spółka Pharma Mar. Boryung Pharmaceutical donosi, że Aplidin może zwalczać ostrą niewydolność oddechową, która towarzyszy zakażeniom koronawirusem.

bCNKpBPb

Bezrobocie w Polsce. Ile osób naprawdę straciło pracę?

Koronawirus. Aplidin będzie testowany na ludziach

Pierwsze badania nad Aplidinem napawają optymizmem i pozwalają wierzyć, że może dojść do przełomu w zwalczaniu koronawirusa. Pierwsze testy tego leku na pacjentach w południowokoreańskich szpitalach mają ruszyć w trzecim kwartale 2020 roku.

Do tej pory Aplidin był stosowany wyłącznie w Australii. Stosowano go podczas leczenia szpiczaka mnogiego, a także nowotworu układu krwiotwórczego.

Czytaj także:

bCNKpBPh
bCNKpBPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Pacjent
miesiąc temu
Remdesivir - to największy przekręt mafii farmaceutycznej. Ten lek działa na poziomie placebo ale jest drogi i amerykański.
***
miesiąc temu
...polska PYRALGINA też działa...
Bull
miesiąc temu
Najlepszy lek na coronoV , złapać doctora Fauci I Gatesa , przywiazac do słupa I chłosta , do upadlego po godzinie przyznaja ze to ściema !
bCNKpBPD
wojar
miesiąc temu
a skuteczność podobna jak tych szczepionek które Włosi po zakupie 164 tys. zaserwowali 60 tys, i ci powiększyli liczbę tych co zmarli ?
Adam
miesiąc temu
Na studiach usłyszałem od jednego z doktorów ale nie z medycyny, że mafia lekowa jest nasilniejsza ze wszystkich mafii na swiecie. Nie zdziwiłbym się jak ta mafia puściła wirusa aby potem zarobić na leku.
Najnowsze komentarze (41)
Alf
miesiąc temu
Lek na sztuczną epidemie. Brawo.
Hop
miesiąc temu
W 2011 Who zafundowało w Kenii szczepionkę na tęzec.. Okazało się że to na bezpłodność.. Do szczepień wytypowano kobiety 19-49lat. WHO Po czymś takim powinno zniknąć, a ci na szczycie trafić do więzienia,,, a oni dalej są tubą propagandową firm farmaceutycznych i decydują o naszym życiu...
ktoś tam :)
miesiąc temu
Nawet ma nazwę podobna.do tego pierwszego leku. W sumie dobry patent na sprzedaż, wystarczy napisać wiadomość globalnie ze jest lek a USA wykupi go do ostatniej sztuki. Tylko pomyśleć jaki zysj będzie z tego. Może też coś wymyślę.
Przecież Duda
miesiąc temu
już przywiózł szczepionkę z USA. Rozgłaszał przywiezienie jej wszem i wobec.
Pola
miesiąc temu
Ameryka wykupiła już zapas na rok
Bez objaw
miesiąc temu
Lek na coś czego nie ma 🙈
drQQ
miesiąc temu
Brazylia to 3-ci Świat. Rządzony przez mafijne plemiona. Dlaczego publikujemy w Europie te bzdury?
Jaa
miesiąc temu
Uważam, że nie przesadzę jeśli pokuszę się o stwierdzenie że COVID19 można wyleczyć antybiotykami stosowanymi przy leczeniu zwykłej grypy.
bCNKpBPv
TTT
miesiąc temu
Niech ktoś wreszcie wynajdzie lek na PIS! A właściwie to na wyborców PIS- u!
Czarny99715
miesiąc temu
Trump zakupi i wysle do Polski
QASD
miesiąc temu
Najlepszy na grypę jest czosnek z cebulą! 100% mocniej lepszy i tańszy tylko ten biznes farmaceutycznej zbrodniczej mafii rolnicy przejeli i działkowcy.
wir
miesiąc temu
najlepszym lekarstwem jest morawiecki z rozkazu dyktatora. Wychodzi i mówi nie bojcie sie , wirus juz jest niegroźny. i juz po zawodach
Hwwd
miesiąc temu
Ebnijcie się w lep kłamcy i manipulanci nie ma i nie było pandemii a tym co To piszą życzę najostrzejszej grypy
filix
miesiąc temu
....tylko 3% perhydrol... Nie przyjmie się bo bardzo tani
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić