Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

To może być przełom. Nowy lek na koronawirusa 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru

81

Optymistyczne wieści płyną z Hiszpanii. Tamtejszy dziennik "El Mundo" podaje, że jest lek, który zapewnia większą skuteczność w leczeniu zakażenia koronawirusem niż Remdesivir. I to aż o 80 razy!

To może być przełom. Nowy lek na koronawirusa 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru
(Getty Images, IMAGE POINT FR - LPN, BSIP)

Naukowcy z wielu zakątków świata pracują nad tym, by wynaleźć szczepionkę na koronawirusa. Odbywają się również poszukiwania leku, który pomógłby zwalczać zarazę z Chin.

Optymistyczne informacje w tej sprawie przedstawił hiszpański dziennik "El Mundo". Gazeta informuje, że w jednym z południowokoreańskich laboratoriów potwierdzono, że lek Aplidin jest 80 razy skuteczniejszy od Remdesiviru w leczeniu osób zakażonych koronawirusem.

Lek ten produkuje hiszpańska spółka Pharma Mar. Boryung Pharmaceutical donosi, że Aplidin może zwalczać ostrą niewydolność oddechową, która towarzyszy zakażeniom koronawirusem.

Zobacz także: Bezrobocie w Polsce. Ile osób naprawdę straciło pracę?

Koronawirus. Aplidin będzie testowany na ludziach

Pierwsze badania nad Aplidinem napawają optymizmem i pozwalają wierzyć, że może dojść do przełomu w zwalczaniu koronawirusa. Pierwsze testy tego leku na pacjentach w południowokoreańskich szpitalach mają ruszyć w trzecim kwartale 2020 roku.

Do tej pory Aplidin był stosowany wyłącznie w Australii. Stosowano go podczas leczenia szpiczaka mnogiego, a także nowotworu układu krwiotwórczego.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić