Bogdan Kicka| 

Rolnik oburzony tym, co zastał na wjeździe do Warszawy. "Wstyd!"

450

Po tygodniach walki rolnicy postanowili ponownie wrócić do protestów w Warszawie. Chcieć to jednak nie zawsze móc. Tym razem nie byli w stanie wjechać ciągnikami do centrum. "Wstyd!!!" - skomentował jeden z nich.

Rolnik oburzony tym, co zastał na wjeździe do Warszawy. "Wstyd!"
Rolnicy próbujący wjechać do Warszawy (X)

Rolnicy nie odpuszczają i od tygodni walczą o lepszy byt. Blokują ulice maszynami rolniczymi, blokują centra miasta i organizują wielotysięczne manifestacje. Nieustannie sprzeciwiają się w ten sposób wyzwaniom, które zagrażają stabilności ich działalności i przyszłości polskiego rolnictwa. Z jednej strony muszą walczyć z rosnącymi kosztami produkcji. Z drugiej natomiast mierzyć się z polityką rządów i sprzedawców detalicznych, którzy z kolei obniżają ceny.

Dzisiaj, 6 marca, odbywa się kolejny już protest w Warszawie. Dzień wcześniej pojawił się jednak pewien problem, który postawił manifestację pod dużym znakiem zapytania. Szef MSWiA Marcin Kierwiński zapowiedział, że traktory nie wjadą do centrum Warszawy. Powód? Obowiązuje tam bowiem zakaz ruchu takich pojazdów. Prawa przestrzega policja. Finalnie duża część pojazdów rolniczych została zatrzymana na rogatkach stolicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Artefakty sprzed kilku tysięcy lat. Bezcenne odkrycie rolnika w Lubuskiem

W sieci pojawiła się duża ilość materiałów ze stojącymi na pasie zieleni maszynami. Byli też tacy, którzy wybrali inne środki transportu, np. pojechali na protest autokarem.

A to chyba jeden z najbardziej kreatywnych rolników. Nie mógł wjechać traktorem do stolicy? Dla niego to nie problem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Wstyd aby do stolicy europejskiej nie mogły wjechać ciągniki"

Swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji wyraził m.in. rolnik Łukasz. Na zamieszczonym przez niego nagraniu widzimy rząd stojących na pasie zieleni maszyn rolniczych i rolników. Pan Łukasz krótko i dosadnie skomentował to, co zobaczył.

Wjazd do #Warszawa od Łomianek! Wstyd aby do stolicy europejskiej nie mogły wjechać ciągniki!!! Zaścianek Europy. Wstyd!!!!!! - napisał w mediach społecznościowych Łukasz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Komentarze internautów

Pod zamieszczanymi w sieci materiałami nieustannie pojawiają się kolejne komentarze internautów. Wielu z nich rozumie i popiera działania rolników. Są też jednak tacy, którzy popierają decyzję miasta o zakazie wjazdu dla maszyn rolniczych.

Bardzo dobra decyzja miasta. Jeszcze powinni wam kary wlepiać za palenie opon - napisała jedna z osób.

Zgadzacie się?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić