Niezwykłe odkrycie w Assam. Zdaniem archeologa to "nieznana cywilizacja"

212

W Assam w Indiach odkryto dziesiątki megalitycznych słojów o wysokości od 1 do 3 metrów. Według badaczy może być to pozostałość po nieznanej wcześniej cywilizacji.

Niezwykłe odkrycie w Assam. Zdaniem archeologa to "nieznana cywilizacja"
Tajemnicze słoje z Assam w Indiach. (Twitter)

W Assam w Indiach, w czterech miejscach, odkryto dziesiątki megalitycznych słojów o wysokości od 1 do 3 metrów. Według współautora badania, Nicholasa Skopala, z Australian National University w Canberze, znalezisko może być pozostałością po nieznanej dotąd cywilizacji.

Pochodzą od nieznanej wcześniej cywilizacji

Do tej pory wydobyto około 65 słojów, ale według Skopala pod ziemią znajduje się ich o wiele więcej. Badacze próbują teraz ustalić jak powstały i jaka cywilizacja ich używała.

Niektóre słoje są ozdobne i rzeźbione, a inne zupełnie gładkie. Jak się okazało, w niektórych znajdowała się wcześniej drobna biżuteria i koraliki. Wszystko zostało jednak wyciągnięte przez miejscową ludność. Skopala powiedział, że w wielu rodzinach koraliki wciąż trzymane są jako pamiątki rodowe.

W jednej z wiosek, w których mieszkamy, jedna ze starszych pań pokazała mi trochę biżuterii, która została wyjęta ze słoika – powiedział.

Podobne słoje, w nienaruszonym stanie, odkryto w Laosie. W środku znajdowała się biżuteria, ludzkie szczątki oraz drobne przedmioty. Skopala ma nadzieję, że w Indiach również uda się odkryć nieotwarte słoiki z zawartością w środku.

Wczesne szacunki wykazują, że słoje powstały około 400 r.p.n.e. Skopala powiedział jednak, że trudno jest to określić. Obecnie zespół badaczy skupia się na poznaniu dokładnej daty wykonania słojów. Dotychczasowe ustalenia opublikowano w czasopiśmie Asian Archaeology.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Niezwykła zbroja sprzed 2,5 tys. lat. Bezcenne odkrycie z Asyrii w chińskim grobowcu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić