Incydent podczas parady wojskowej. Nagranie z Rosji

Podczas odbywającej się w Rosji parady wojskowej z okazji 9 maja zaczęła się palić ciężarówka wojskowa. Na nagraniu widać, jak wojskowi próbują walczyć z ogniem gaśnicą, ale ta nie zadziałała. Wykorzystali więc mokre szmaty.

Incydent podczas parady wojskowej. Nagranie z Rosji
Do incydentu doszło w Kemerowie. Parady odbywają się dzisiaj w całej Rosji. Na zdjęciu przejazd czołgó w Moskwie. (PAP)

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem w rosyjskim mieście Kemerowo. Podczas parady z okazji Dnia zwycięstwa w II wojnie światowej zaczął się palić jeden z samochodów, który brał w niej udział. Zatrzymało to ruch na kilkanaście minut.

W wojskowej ciężarówce zaczął płonąć silnik. Na nagraniu widać, jak wojskowy próbuje opanować ogień za pomocą gaśnicy, która znajdowała się w ciężarówce. Sprzęt nie zadziałał, dlatego ostatecznie pożar zgaszono mokrą szmatą.

Ciężarówka KRAZ-255, w której doszło do pożaru, była produkowana w ZSRR i na Ukrainie w latach 1967-1994. Na razie lokalne media nie informują, dlaczego doszło do pożaru. Świadkowie sugerują, że stara technika mogła nie wytrzymać napięcia. Nie ma też informacji o tym, czy ciężarówce udało się wrócić do parady.

To nie pierwsze takie zdarzenie w Rosji w ostatnich dniach. Podczas próby generalnej parady wojskowej w Ufie zaczął płonąć radziecki czołg T-26. Na licznych filmikach ze zdarzenia widać, że czołg płonie podczas jazdy. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie Baszkiria poinformowało agencję RIA Novosti, że przyczyną było rozlane na kadłub paliwo.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić