aktualizacja 

Znaleźli to na Google Maps. Straszne miejsce w Rosji

211

Internauci podczas przeglądania Google Maps natknęli się na pozostałości po obozie pracy w Norylsku. Obóz o zaostrzonym rygorze istniał do lat 50. XX i zsyłano tam głównie więźniów politycznych. "Najbardziej przygnębiające miejsce na ziemi" - napisano pod mapami obozu.

Znaleźli to na Google Maps. Straszne miejsce w Rosji
"Najbardziej przygnębiające miejsce na ziemi". (Google Maps)

Internauci dokonali niesamowitego odkrycia podczas przeglądania Google Maps. Użytkownicy Reddita są przekonani, że natknęli się na mapę pokazującą dawny obóz pracy znajdujący się w Norylsku w północnej Rosji.

"Najbardziej przygnębiające miejscem na ziemi".

Norylski Obóz Poprawczy nazwano "najbardziej przygnębiającym miejscem na ziemi". Działał od 25 czerwca 1935 do 22 sierpnia 1956 roku w mieście Norylsk w Kraju Krasnojarskim. Trafiali tam więźniowie polityczni, których traktowano wyjątkowo surowo.

Pojawiały się doniesienia o torturach i rozstrzeliwaniu nieposłusznych więźniów. Norilłag zaczynał od zaledwie 1200 więźniów, ale w czasach Wielkiej Czystki, liczba więźniów gwałtownie wzrosła. Przez cały okres działania obozu miało się tam znajdować około 300 tys. osób.

Obóz został zlikwidowany po śmierci Stalina i serii buntów, które zaczęły wybuchać w obozach. Dziś internauci są przekonani, że na mapach widać pozostałości po tym miejscu. Kilku użytkowników Reddita zauważyło obrysy budynków i ścieżek prowadzących do poszczególnych miejsc w obozie.

To rzeczywiście obóz pracy Norilłag. "Możesz nawet zobaczyć obiekt wydobywczy połączony z obozem dalej na zachód. Dobry połów OP [oryginalny plakat]!"
Zobacz także: Maseczki przestaną być obowiązkowe? Adam Niedzielski z zaskakującymi zapowiedziami. "To kapitulacja"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić