Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Znaleźli to na Google Maps. Straszne miejsce w Rosji

67
Podziel się:

Internauci podczas przeglądania Google Maps natknęli się na pozostałości po obozie pracy w Norylsku. Obóz o zaostrzonym rygorze istniał do lat 50. XX i zsyłano tam głównie więźniów politycznych. "Najbardziej przygnębiające miejsce na ziemi" - napisano pod mapami obozu.

Znaleźli to na Google Maps. Straszne miejsce w Rosji
"Najbardziej przygnębiające miejsce na ziemi". (Google Maps)

Internauci dokonali niesamowitego odkrycia podczas przeglądania Google Maps. Użytkownicy Reddita są przekonani, że natknęli się na mapę pokazującą dawny obóz pracy znajdujący się w Norylsku w północnej Rosji.

"Najbardziej przygnębiające miejscem na ziemi".

Norylski Obóz Poprawczy nazwano "najbardziej przygnębiającym miejscem na ziemi". Działał od 25 czerwca 1935 do 22 sierpnia 1956 roku w mieście Norylsk w Kraju Krasnojarskim. Trafiali tam więźniowie polityczni, których traktowano wyjątkowo surowo.

Pojawiały się doniesienia o torturach i rozstrzeliwaniu nieposłusznych więźniów. Norilłag zaczynał od zaledwie 1200 więźniów, ale w czasach Wielkiej Czystki, liczba więźniów gwałtownie wzrosła. Przez cały okres działania obozu miało się tam znajdować około 300 tys. osób.

Obóz został zlikwidowany po śmierci Stalina i serii buntów, które zaczęły wybuchać w obozach. Dziś internauci są przekonani, że na mapach widać pozostałości po tym miejscu. Kilku użytkowników Reddita zauważyło obrysy budynków i ścieżek prowadzących do poszczególnych miejsc w obozie.

To rzeczywiście obóz pracy Norilłag. "Możesz nawet zobaczyć obiekt wydobywczy połączony z obozem dalej na zachód. Dobry połów OP [oryginalny plakat]!"
Zobacz także: Maseczki przestaną być obowiązkowe? Adam Niedzielski z zaskakującymi zapowiedziami. "To kapitulacja"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
Jasiu
6 miesięcy temu
Tego ruska i wszystkich co z nim sprzyjają powinniśmy wykończyć. Żadnych kontaktów, zakupów, rozmów, sportu, układów itp. Cały świat powinien się od morderców odłączyć.
Hrisza
6 miesięcy temu
Zatrudnię snajpera. Może to być Szakal. Tylko poważne oferty.
Zbigi
6 miesięcy temu
Kochani czytam niektóre komentarze to ręce opadają i brak słów kto jak kto ale wydaje mi się że Polak to najbardziej wie co znaczy niepodległość i wojna czy okupacja sani żeśmy to przerobili więc skończę pieprzyć bzdury wejście się za pomoc tym ludziom lub lub bynajmniej się nie odzywajcie oczywiście nie mówię do wszystkich chwała Ukrainie pozdrawiam
Marat
6 miesięcy temu
Jeszcze będziecie prosić Pana Putina o gaz i ropę a nie ciągle szczuć.
Marat
6 miesięcy temu
Jeszcze będziecie prosić Pana Putina o gaz i ropę a nie ciągle szczuć.
Hdgh
6 miesięcy temu
Ty się zaszczep przeciwko głupocie . Obowiązkowe szczepienia. Każdy wolny człowiek decyduje sam o sobie czy ma się zaszczepiać czy nie ,jakie leki ma przyjmować etcetc. Prawica już odpuściła mówisz, odpuściła bo to było bezprawne i czują pismo nosem że niedługo już potrwa ich rządzenie, także uważaj chłopczyku wyblakły co opowiadasz bo niedługo już tym posłem pozostaniesz
Gosc
6 miesięcy temu
A te, które działają w tej chwili nie są smutniejsze?
Gdg
6 miesięcy temu
O a co to? Komentarze włączone?
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Napiszcie coś co nie jest po linii partii a zaraz usuną i gdzie ta wolność słowa.
Babcia Frania
6 miesięcy temu
Jeden były taryfiarz pseudo szczurek,drugi pilnował kurników w kołchozie ,zgotowali taki los,ludziom ,którzy chcieli żyć w pokoju.Krzyczeć to za mało.
Agnes
6 miesięcy temu
Nie pałam gorliwą miłością do Ukraińców...Ale Nikt nie chciał by musieć uciekać z z wlasnego domu pod groźbą śmierci..tymbardziej że już nie długo może Nas Polaków spotkać podobny los....resztę niech każdy sobie dopowie..
Karmelka
6 miesięcy temu
Ciekawe co byście pisali jakby o waszych bliskich chodziło - trzeba zabić czy pomóc. To jest pytanie na które każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Mogę mieć sprzeczne przekonania polityczne ale człowiek to człowiek. Jestem z Wami Ukraino.
Mamcia
6 miesięcy temu
Mój tata skazany został na 6 lat do Norylska za szopek żyta dla krowy.
Glenn
6 miesięcy temu
Ukraina nie jest bez winy. Poczytajcie o prześladowaniu Rosjan przez obywateli Ukrainy na Krymie i w Donbasie. Tamci ludzi chcieli niepodległość, i tak większość mieszkających tam to Rosjanie. Mieli referendum i cieszyli się z przyłączenia do Rosji. Gdyby Ukraina uznała niepodległość tych ziem to dziś nie byłoby konfliktu. Zobaczcie filmy dziennikarza wojennego - patrick lancaster (ma kanał na YT) z Donbasu, pokazuje zbrodnie wojenne Ukraińców. Kilka dni temu zabili 20 chwili w szkole w Donbasie, dlaczego tego media nie pokażą? Ukraina nie jest bez winy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić