aktualizacja 

Przełom? Nowe wieści z Moskwy. Jednostki się przenoszą

Agencja AFP podała nowe informacje na temat ruchów rosyjskich wojsk. Z opublikowanych komunikatów wynika, że przynajmniej niektóre z nich wracają do swoich baz. Takie wieści napływają z Moskwy.

Przełom? Nowe wieści z Moskwy. Jednostki się przenoszą
Zdjęcie ilustracyjne (PAP/EPA, RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT)

AFP podaje, że "Moskwa twierdzi, iż część wojsk rozmieszczonych w pobliżu Ukrainy wraca do swoich baz". Dochodzi do tego po tym, jak nagromadzenie sił rosyjskich wokół granicy z Ukrainą wywołało obawy przed inwazją.

Jednostki południowych i zachodnich okręgów wojskowych zaczną przenosić się do swoich garnizonów wojskowych - dowiadujemy się z komunikatu AFP.

"Putin gotowy do rozmów"

W poniedziałek wieczorem ważne informacje przekazał Dmitri Pieskow, rzecznik Kremla.

Prezydent Władimir Putin jest gotów do rozmów na temat sytuacji wokół Ukrainy, a także na temat gwarancji bezpieczeństwa, o które zabiega Rosja - powiedział w rozmowie z telewizją CNN.

Zaznaczył też, że Putin "zawsze opowiadał się za rozmowami i dyplomacją". Poza tym agencje TASS i Interfaks przypominały, że szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow mówił, iż "w Rosji nie ma gotowości, by wieść niekończące się rozmowy o problemach bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi oraz NATO".

Szanse na osiągnięcie porozumienia wciąż istnieją - zapewniał.

W tym samym czasie CNN poinformowała o intensywnych ruchach wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą. "Jednostki rosyjskie są w gotowości i wciąż coraz bliżej ukraińskich granic" - pisano.

Zobacz także: Rosja nie zdecyduje się na wojnę z Ukrainą? Ekspert tłumaczy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić