o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Rosja. Ogromny wyciek z elektrowni. Prezydent Putin wprowadza stan wyjątkowy

13
Podziel się

Prezydent Rosji Władimir Putin wprowadził stan wyjątkowy w Kraju Krasnojarskim. Taka decyzja zapadła po olbrzymim wycieku oleju napędowego z elektrowni w Norylsku.

Putin skrytykował urzędników za późną reakcję po wycieku oleju napędowego
Putin skrytykował urzędników za późną reakcję po wycieku oleju napędowego (Getty Images)
bEhBQtEB

Z wyciekiem oleju napędowego na terenie elektrowni koncernu Norilsk-Taimyr walczy ponad 250 osób. Próbują one zapobiec katastrofie ekologicznej na Morzu Arktycznym. Prezydent Rosji zdążył już skrytykować urzędników z Kraju Krasnojarskiego za spóźnioną reakcję na ten incydent. Władimir Putin twierdzi, że służby dowiedziały się o tym z... mediów społecznościowych.

Jak to się mogło stać, że urzędników o sytuacji kryzysowej poinformowano z opóźnieniem dwóch dni? - zapytał Putin w trakcie spotkania z z ministrem ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienijem Ziniczewem, cytowany przez TASS.

Agencja informacyjna podaje, że ze zbiorników wyciekło przynajmniej 210 tys. ton oleju napędowego. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają śledczy. Do aresztu trafił już kierownik jednej z elektrociepłowni.

bEhBQtED

Zobacz także: Świadkowie Putina. Pokazują, jak to się stało, że doszedł do władzy

Wyciek paliwa w Rosji. Wiele miejsc skażonych

Wiemy już, że olej napędowy zanieczyści rzekę Ambarnaja, a ponadto skaził glebę na obszarach w okolicach Norylska.

bEhBQtEJ

Z dotychczasowych informacji wynika, że z rzeki udało się wybrać ponad 80 ton oleju. Przedstawiciele koncernu Norilsk-Taimyr Energy Company podali też, że usunięto około 800 metrów sześciennych zanieczyszczonej gleby, a także przepompowano 260 ton oleju napędowego z miejsc w okolicach incydentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhBQtFe
KOMENTARZE
(13)
nosem
rok temu
nic takiego sie nie stało, czepiacie się demokracji u ruskich
Jarek Tohuj
rok temu
Niewielka strata. Norylsk i okolice są jednymi z bardziej zanieczyszczonych miejsc na Ziemi. Tam działają od końca 30-tych XX wieku kopalnie i huty niklu, miedzi czy platyny, zresztą produkując te dwa pierwsze metale w ilościach największych na świecie. Więc ten baniak ropy, który tam się rozlał, i tak już tam za mocno nie zaszkodzi. Tam jest takie skażenie i zanieczyszczenie środowiska, że ludzie statystycznie żyją tam o 10-15 lat krócej. Nie ma czego i kogo żałować. Putin wyśle tam ludzi i tą ropę zbiorą, a część rozkradną.
zbiornik
rok temu
Było tak. 20 000 ton,potem 28 000 ton a teraz 210 000. ton to jest 210 milionów kg ropy. Gdzie oni to pomieścili a może pismak walnął się o jedno zero.Przeliczając to na litry to będzie z 25 milionów litrów.
bEhBQtFf
realista
rok temu
sprzedano na lewo 200 tyś ton wylano do rzeki 10 tyś. a zwalono wszystko na "nielubianego" szefa reszta za ratowanie zakładu dostanie medale i wódke
Jestem ciekaw
rok temu
210 tysięcy ton to ponad 240 milionów litrów . - czy na pewno o takie ilości tu chodzi ???
mohikanin
rok temu
kradli rope, po półrocznym bilansie musieli wpaść w panikę i upozorowali wypadek aby cyferki na papierze się zgadzały. ah te wypadki, przypadki, przejęzyczenia i literówki
diesel
rok temu
Ja już trzecią wersję o ilości wycieku czytam.210 tys. ton to obecna ilość wagowo a co najciekawsze to te zbiorniki nie mają takiej pojemności gdyż 1 litr ON = ok. 830 gram.co daje253mln litrów Propaganda polskojęzycznych mediów nie zna granic.
Pol
rok temu
Dlaczego swiatowa wierchuszka uwaza ze jak podstawi jakiegos imitanta to nikt sie nie kapnie ? Operacje plastyczne nawet najlepsze nie zmienia wszystkiego
polska
rok temu
Rosja truje nas na potęgę. Czemu ? A to dlatego że jest wyjęta spod norm międzynarodowych. To musi się skończyć. Pseudodemokracja z elementami dyktatury to nie jest dobry model zarządzania .
Władymirowicz
rok temu
I znowu awaria u ruskich, aż dziw że ta wiadomość wyciekła w świat....
Chcedodomu
rok temu
Z tego co czytam gdziekolwiek indziej to jest to 20 tysięcy a nie 210.. ludzie sprawdzajcie fakty zanim coś napiszecie.
Jorg
rok temu
210 tyś ton??? Cos sie chyba piszącemu pomerdało. Z Exxon Valdez - ogromnego zbiornikowca - wypłynęło 35 000 ton.
Hania 29
rok temu
Prezydent Rosji zdążył już skrytykować urzędników - to dobra wiadomosc tak trzymac!
bEhBQtEX
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić