aktualizacja 

Rosja "wygrała wojnę z Ukrainą". Podała to naczelna Russia Today

Margarita Simonian, szefowa kontrolowanej przez Kreml telewizji RT, pełni w rosyjskich propagandowych mediach rolę ekspertki, między innymi od Stanów Zjednoczonych. Jej najnowsze wypowiedzi, choć to nic nowego, szokują. Twierdzi, że reżim Putina wygrali już z Ukrainą w 2-3 dni. Teraz armia Władimira Putina walczy z innym wrogiem.

Rosja "wygrała wojnę z Ukrainą". Podała to naczelna Russia Today
Caryca Putina znów szokuje. "Wygraliśmy już z Ukrainą" (Twitter)

Simonian stanowisko redaktorki naczelnej Russia Today objęła, gdy miała zaledwie 25 lat. Dziś nazywana jest "rosyjską carycą mediów", stojącą na czele propagandowej tuby prezydenta Rosyjskiej Federacji.

W trakcie wojny, Simonian wielokrotnie szokowała opinię publiczną. Jej najnowsza wypowiedź, ponownie wywoła ogromną kontrowersję. Zdaniem Rosjanki, armia Władimira Putina już wygrała wojnę z Ukrainą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"
Nie jesteśmy w stanie wojny z Ukrainą, wygraliśmy z nią w ciągu pierwszych dwóch lub trzech dni, kiedy zdobyliśmy Hostomel, następnie zaczęła się wojna z NATO - powiedział rosyjska propagandystka Margarita Simonian.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Margarita Simonian powiedziała te słowa w talk-show Władimira Sołowjowa, który także należy do "oddanych" żołnierzy Władimira Putina.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzą mobilizację?

Środa to 385. dzień rosyjskiej inwazji. Jak alarmuje niezależne Radio Swoboda, 1 kwietnia w Rosji ruszy nowa fala mobilizacji. Do armii Putina ma zostać wcielonych nawet 400 tys. rezerwistów.

Ukraina z kolei przygotowuje się do poważnej kontrofensywy. W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji na temat zgrupowania sił na zachód i północny-zachód od Bachmutu, ale także na południu kraju.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić