aktualizacja 

Rosjanie boją się, co będzie 28 sierpnia. Oto co mówią ich dowódcy

Rosyjscy żołnierze boją się, że z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy siły zbrojne tego kraju dokonają zmasowanych ataków na Rosjan, a na wszystkich jeńcach zostanie wykonana "publiczna egzekucja" - wynika z przechwyconej przez ukraiński wywiad rozmowy.

Rosjanie boją się, co będzie 28 sierpnia. Oto co mówią ich dowódcy
Rosyjscy żołnierze w Ukrainie (PAP, SERGEI ILNITSKY)

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) regularnie przechwytuje rozmowy rosyjskich żołnierzy, w których ci szczerze opowiadają swoim bliskim, co dzieje się w ich jednostkach. W najnowszej Rosjanin mówi o obawach przed nadchodzącym Dniem Niepodległości Ukrainy, który obchodzony jest 24 sierpnia.

Rosjanie boją się "pokazowej egzekucji"

Rosyjski żołnierz jest przekonany, że z tego powodu należy się spodziewać zmasowanych ataków ukraińskich sił na wszystkich pozycjach. Wszyscy, którzy zostaną pojmani przez Ukraińców, spotkają się z "pokazową egzekucją" - przekonuje żołnierz.

Żołonierz w rozmowie narzeka też na dowódcę brygady i brak ludzi na froncie. - Za to wszystko dowódca naszej brygady powinien iść do więzienia. Tutaj powinien zostać stracony. Z**b. Chciał nas wysłać po raz kolejny na pierwszą linię walki. D*pek. Nie ma ludzi, nic. P**lcie się dranie - skarży się Rosjanin.

Żołnierz nie mówi jednak, skąd otrzymuje informacje o "ataku ze strony Ukraińców 24 sierpnia". Mówi jedynie, że takie są przecieki w armii, a żołnierze "drugiej armii świata" wierzą w te plotki i poważnie się boją ataków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ryzyko ataków w Dniu Niepodległości Ukrainy

Ukraińskie służby ostrzegają z kolei że 24 sierpnia, w Dniu Niepodległości Ukrainy jest ryzyko ataków ze strony Rosji. W czwartek Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy przekazało, że rosyjskie wojska gromadzą w pobliżu granic Ukrainy systemy rakietowe S-300, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane do ostrzeliwania obiektów cywilnych "z okazji" ukraińskiego święta państwowego.

Wielu ukraińskich polityków i ekspertów przewiduje, że 23-24 sierpnia, czyli w przeddzień i w Dniu Niepodległości Ukrainy, najeźdźcy mogą zintensyfikować częstotliwość ataków rakietowych na obiekty cywilne.

Zobacz także: Ukraina wysłała Moskwie "potężny sygnał". "Rosjanie nie mogą już czuć się bezpieczni"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić